Wpis z mikrobloga

@rudy_bigos: mam #!$%@? dwa kolana w wieku 26 lat przez bjj i chyba siady tez troche. Wiezadla przysrodkowe plus rozerwane łąkotki. I co? I nic, poprostu jeżeli lubisz coś robić to takie rzeczy jak kontuzje czy wypadki są nierozłączną częścia. Co więcej zawodowcy tacy jak Coleman nie trenują żeby komuś imponować, oni to robią dla siebie, żeby przekraczać swoje granice i samemu sobie coś udowadniać. Ciężko wytlumaczyć komuś kto tego nie
@rudy_bigos: nie wiem w sumie co mam Ci odpisac teraz. Widze po profilu, ze jestes fizjo i wiedze w sumie masz, ale #!$%@? troche od rzeczy. Kubica mial dwa wypadki z czego jeden spowodowal u niego niepelnosprawnosc. Druga sprawa, jak mozesz trenowac umiejetnie w sportach walki albo nawet w popularna wszedzie pilke nozna, tak zeby uniknac kontuzji ? Da sie tak ? No chyba nie, to nie jest podnoszenie ciezarow gdzie
@waskizlo ale do tego sie dazy - jest jakies ryzyko w sporcie masz racje, i je akceptujemy albo nie

Ale na poziomie amatora dzwiganie ponad wlasne sily jest bezcelowe -nic nikomu nie udowodnisz, nikt cie nie zapamieta

Sport a rekreacja to co innego - a nie podejrzewam Cie o bycie zawodowcem na poziomie top elite ;)

Wystarczy mi siad na 150kg martwy na 200kg -nie musze bic rekordow, bo ryzyko i cena
ale do tego sie dazy - jest jakies ryzyko w sporcie masz racje, i je akceptujemy albo nie


Ale na poziomie amatora dzwiganie ponad wlasne sily jest bezcelowe -nic nikomu nie udowodnisz, nikt cie nie zapamieta

Sport a rekreacja to co innego - a nie podejrzewam Cie o bycie zawodowcem na poziomie top elite ;)

Wystarczy mi siad na 150kg martwy na 200kg -nie musze bic rekordow, bo ryzyko i cena jaka
@waskizlo sporty walki to glupota -skretowki i inne takie,swiadome nie odklepywanie -to glupota

W pilce noznej ilosc kontuzji kulszowo goleniowych tez spada z uwagi na madry trening

Wiadomo, ze najbardziej urazowe jest rugby i tego typu sporty kontaktowe

Ale nadal wybieram zdrowe kolana na starosc niz 300kg w siadzie -zwlaszcza w tak niszowym sporcie jak ciezary.. ani kasy ani popularnosci w tym

Jak juz sie kontuzjowac swiadomie to za miliony euro w
@rudy_bigos: no wiem wlasnie, ze patezysz na to inaczej i bardzo to widac xD no ale ok, dobry fizjo albo trener powinien temperowac niebezpieczne zapedy podopiecznych. Tylko nie nazywaj tego glupota, bo to co dla Ciebie jest glupie dla kogos moze byc calym zyciem i poniekad jako fizjo zyjesz i czerpiesz zyski z tych wlasnie „glupot”