Wpis z mikrobloga

I taka będzie nas w przyszłości leczyć. Jeszcze pewnie wybierze specjalizację ginekologia i położnictwo albo pediatria. Temat o ustępowaniu kobietom w ciąży.

Strach sobie wyobrazić ten poziom frustracji wylewany na nas wszystkich w przyszłości. A przecież kobieta w ciąży nawet nie potrzebuje jej ustępstw. W sklepie kasjerka ją poprosi w pierwszej kolejności, w autobusie ma specjalne dedykowane miejsce, a w przychodni i aptece prawne pierwszeństwo ¯_(ツ)_/¯

#lekarz #lekarze #sluzbazdrowia #logikarozowychpaskow #p0lka #przemyslenia #madki #ciaza
WielkiNos - I taka będzie nas w przyszłości leczyć. Jeszcze pewnie wybierze specjaliz...

źródło: temp_file2085420589277197263

Pobierz
  • 123
@Linnior88: Ja się lekarzom i pielęgniarkom nie dziwię, bo kto miał do czynienia z ludźmi ten się powolutku demoralizuje. Odwiedzając chorych krewnych na wewnętrznym jednego dnia spotkałem tak ogromną ilość ludzi roszczeniowych, chorych psychicznie lub nawet tak śmiertelnie chorych, że poziom empatii takiego lekarza czy pielęgniarki spada do zera po tygodniu pracy. Nie dość, że codziennie obcujesz ze śmiercią, lub diagnozujesz nieuleczalne choroby to jeszcze wkurzają Cię ludzie roszczeniowi, dziwaki, itp.
@WielkiNos: pamiętam, że na jakieś grupce chyba tinderowej xD jakąś taka p0lka coś do mnie wypisywała w kontekście oceniania ludzi, zerknąłem że jest czy będzie psychologiem. Też jej rzuciłem na odchodne jakimś tekstem odnośnie jej slownictwa i sposobu oceniania obcego człowieka z zewnątrz, oraz że zaczynam współczuć pacjentom do niej przychodzącym, to mi odpisała, że to jej prywatne poglądy i na FB może robić co chce, a w gabinecie to jest
Raz jak byłam i psycholożki to była chyba najbardziej znerwicowana baba jaką znam
Jak to się mówi najciemniej pod latarnia
W dodatku miałam wrażenie że ona zamiast chcieć pomoc to jeszcze chciała tak perfidnie zdołować i to nie było tylko moje zdanie (koleżanka wyszła od niej z płaczem lol)