Wpis z mikrobloga

  • 0
@KlapekApokalipsy Ty masz ciągle jakieś pomysły i dajesz jakieś słabe przykłady "wolnego" rynku który nie istnieje.
Może coś w głębokiej Amazonii, odciętej od cywilizacji można nazwać wolnym społeczeństwem.

Podaj choć jeden przykład, nawet z historii, w pełni wolnej i rozwijającej się gospodarki?

Wielkie koncerny żadnych praw by nie forsowało w wolnym rynku bo i po
  • Odpowiedz
@Doman_60: komunizm był kiedyś na prawie całym świecie (komunizm pierwotny), a obecnie w kilku miejscach (np. u zapatystów w Meksyku), pokaż mi jakąś całkowicie wolnorynkową społeczność
  • Odpowiedz
@Nie_quatschen: stary proponuje pojechac za granice i zobaczyc standard zycia. Js rozumiem, ze polacy ppciesza sie byle czym, welna bawelna aby byla kicha pelna. Nie ja, jak bedziecie zabierac bogatym, to biedni rowniez zbiednieja. Zreszta to biedni wszystko placa na koncu tak czy inaczej. Zastanow sie.
  • Odpowiedz
@tallman:

A to nie wiedziałem że w latach 80 nadal istniało niewolnictwo w USA. Czyli teraz już do końca świata czarni mogą swoją biedę i przestępczość tłumaczyć "bo jeżdżenie oddzielnie autobusem chlip chlip"?

nie nie istniało ale nadal istniały i nadal istnieją uprzedzenia rasowe oraz rasizm systemowy, który nie zniknie z dnia na dzień tak samo jak polska z dnia na dzień nie dogoni zachodu po komuniźmie

Aha czyli jednak siedzą w więzieniach za
  • Odpowiedz
@m0rgi: no dlatego jestem za monarchia. Predzej znajdzie sie jednostka, ktora postawi veto temu bajzlowi ktory sie teraz dzieje niz zrobi to wiekszosc przez glosowanie. Jezeli znalazlaby sie taka jednostka majaca pelne prawo decyzyjne to moze calkowicie zabronic wtracania sie w gospodarke. Oczywiscie, ze nie ma jak to mowisz pelnego wolnego rynku, i nie o to tu chodzi. Chodzi o to, ze czym blizej tego wolnego rynku tym lepiej lanstwa
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@KlapekApokalipsy: wiem ale dzbany nie kumają, że dławienie inicjatywy ludzkiej w zarodku świadczy na niekorzyść ich argumentacji.
"Hehe, na ZUS nie może nawet zarobić? Niech na etat idzie, nie każdy musi być przedsiębiorcą".

Nie napiszę wprost co się z mającymi takie przekonania powinno robić, bo dostanę bana za nawoływanie do nienawiści ( _)
  • Odpowiedz
@Doman_60: komunizm był kiedyś na prawie całym świecie (komunizm pierwotny), a obecnie w kilku miejscach (np. u zapatystów w Meksyku), pokaż mi jakąś całkowicie wolnorynkową społeczność


@Formbi: Ale zadajmy sobie pytanie, po co nam komunizm czy socjalizm?
  • Odpowiedz
@Formbi: czym bardziej zmniejszasz ta roznice przymusem, tym bardziej innym nie chce sie pracowac. Ja np. Robie na umowe o dzielo na 9% podatku. Jak mnie zmusza abym placil pelny zus to z miejsca wyjade i bedzie ze mnie 0% podatku. Widzisz roznice?
  • Odpowiedz