Wpis z mikrobloga

  • 3
@KlapekApokalipsy z tego, że ludzie od zawsze się czymś zajmowali, nie trzeba mieć bata nad głową, żeby chcieć pracować. Wyjaśnij jak to działa, że w ogóle ludzie działają w nauce w takim wypadku? W każdej chwili taki matematyk, fizyk, chemik, biolog, psycholog działający na uniwersytecie może przejść do prywatnego sektora i na starcie zarabiać znacznie więcej. Może dlatego, że ludzie mają większe motywacje niż zarabiać na swojego szefa tylko po to,
  • Odpowiedz
@KlapekApokalipsy

@Formbi: jezeli kazdemu sie bedzie zylo tak samo, to skad wezmie sie inicjatywa do pracy?

To nie prawda bo np towarzysz Michał(komunista którego podlinkował Formbi) postuluje za tym żeby wszystkie płace wynosiły sztywno od 10 do 15 tysięcy złotych więc specjalista który uczył się swojego zawodu przez kilka lat będzie zarabiać 50% więcej niż kasjerka w Żabce xD
  • Odpowiedz
@Formbi: Ale fajna, gówno grafika.
1) Domy/mieszkania.
Po pierwsze, jeśli w USA jest chociaż trochę jak w Polsce, to bezdomny może łatwo wyjść na prostą, ale pod warunkiem, że nie jest ćpunem.
Po drugie, te domy są często w miejscach gdzie dochodzi do wyludnienia. Weź np. takie Detroit. Od 1990 jego populacja spadła z ponad miliona, do 673 tysięcy (dane z google). Przez to masz tam masę pustych domów i jakby jakiś bezdomny tam zamieszkał, to najpewniej nikt by tego nawet nie zauważył, ale nawet bezdomni nie chcą tam mieszkać.
Po Trzecie, jeśli chcesz wszystkim zapewnić domy, to odpowiedz mi na jedną rzecz. Co z tymi którzy nie chcą nic robić i wolą np. chlać, albo ćpać? Będziesz im wszystko opłacał, czy zmuszał ich do pracy?
2) Kongres
  • Odpowiedz
@Formbi: No kurde ale to o sprawiedliwości wsadzania do pierdla, to nawet nie wiem jak skomentować. Jak czarny kogoś zastrzeli, to dla równowagi powinno się wsadzać losowo wybranego białego ? Albo na odwrót ? Rofl. Reszta się pewnie zgadza ale warto by zweryfikować zanim się uwierzy.
  • Odpowiedz
Aha czyli jednak siedzą w więzieniach za niewinność xDDD


@tallman: Ale fakt, że amerykański system więziennictwa to farma taniej, albo darmowej siły roboczej to Ty wiedz. Jest mocny lobbing związków zawodowych związanych ze służbą więzienną i policją za wsadzaniem do wiezień za drobne przestępstwa. Przede wszystkim za posiadanie niewielkich ilości narkotyków. I to tez nie jest żadna teoria spiskowa, lecz fakty: 1 2
  • Odpowiedz
@Formbi: rasistowski system sprawiedliwości już wskazuje, że grafika jest do dupy i nacechowana ideologicznie xD

No i co znaczy ta bieda? Może daj statystyki krajów w których:

a) bieda się zmniejszyła dzięki
  • Odpowiedz
@tallman: No, tylko tak lekko zaznaczyłem. Ja wiem, że dyskusje na takie tematy i niekończąca się szermierka słowna to niestety chleb powszedni w tej części internetu, ale trzeba wiedzieć, jakie chwyty się stosuje i trzeba bardzo ostrożnie dobierać (mówię to ja, który też momentami zapomina o zasadach dobrej dyskusji, tak wiem śmiesznie to brzmi).
  • Odpowiedz
zaproponuj lepszy system gospodarczy. Nie ma? Ojejku to chyba musimy zostać przy najlepszym jaki mamy


@VeleiN: alternatyw jest mnóstwo (w tym wliczając reformowanie kapitalizmu). A bez krytyki nie ma postępu, więc prezentujesz wyjątkowo reakcyjne i nihilistyczne podejście.
  • Odpowiedz
Poczytaj ile procent w USA milionerow dorobilo sie samemu, a ile z dziada pradziada. Mozesz sie mocno zdziwic.


@loczyn: no i? Milioner w USA to przecież żaden burżuj nie jest.
  • Odpowiedz
  • 0
@KlapekApokalipsy Czyli od wolności nagle przechodzisz do monarchii która jest jej zaprzeczeniem. Nie ma tu nawet co wchodzić w polemikę gdyż w monarchii jeszcze gorzej widać naturę ludzką gdzie dajesz jednej rodzinie kontrolę absolutną nad wszystkim. Patrz Kadafi czy Husajn.

Jeśli chodzi o wolność w Polsce zaraz po 89 to widać żeś młody i nie znasz tych czasów. Wtedy to właśnie cały przestępczy światek miał hulankę i dorabiał się do póki
  • Odpowiedz
finalny etap socjalizmu w Wenezueli


@loczyn: puknij się w ten pusty łeb. Tam wdrażano rozwiązania socjaldemokratyczne co najwyżej, a przyczyny kryzysu są złożone
  • Odpowiedz