Wpis z mikrobloga

  • 8
@KlapekApokalipsy Serio jesteś jednym z tych marzycieli o totalnie wolnym rynku pod rządami korporacji czyli promila społeczeństwa i liczysz e byłoby to zdrowsze od częściowo zarządzanego przez państwo kapitalizmu?

Patrz na ostatnią regulację UE odnośnie tego samego standardu produktów we wszystkich krajach Unii.
Czemu niby te wolne i dobre korporacje nie robią tego bez regulacji robiąc taniej i sprzedając drożej w takiej biedniejszej Polsce?

Nie istnieje coś tak utopijnego co opisujesz
  • Odpowiedz
@m0rgi: czemu tego nie robia? Bo nic im nie zagraza. Bo sa wmontowane w ten system, ktory regulacjami wycina konkurencje, ktora moglaby byc na rynku gdyby jej na to pozwolono. Oni wiedza, ze juz sa tak rozrosnieci i bezpieczni w obecnej sytuacji majac wplywy i konszachty z rzadami, ze nie maja sie o co martwic. Tylko konkurencja moze ich zmusic do lepszego i tanszego produktu, a konkurencja jak wiesz zaczyna
  • Odpowiedz
@m0rgi: poza tym daje sie przywileje zagranicznym firmom a polskie sie dusi jak tylko mozna, popatrz na polskich producentow, jak ktos sobie radzi to zaraz wchodzi regulacja zeby to #!$%@?. Kielbasy, zwierzeta futerkowe, jablka, ogolnie rolnicy, handel kwiczy w polsce a zagraniczne firmy maja przywileje i jakies wakacje podatkowe. Zreszta rzady polskie wprost mowia, ze trzeba ulgi dac zeby przyciagnac zagraniczny kapital. Sa bezpieczni to robia co chca, powtarzam.
  • Odpowiedz
Twierdzenie, że w komunizmie ludzie nadal chcieliby przyjmować na siebie ogromną odpowiedzialność/ciężko pracować skoro i tak dostaną to samo co inni.
  • Odpowiedz
@ShadyTalezz Azjaci czy biali ze wschodniej Europy też przyjeżdżali do USA z niczym już po czasach apartheidu,, nie znając języka ale jakoś nie tworzyli gangów mających kilkadziesiąt tysięcy członków tylko ciężka praca dorabiali się majątków. Jakimś dziwnym trafem tylko czarni i latynosi nie potrafią wyjść z biedy i przestać się mordować. Wytłumacz mi jeszcze dlaczego ponad 2/3 czarnych dzieci wychowuje się bez ojców? Wcale się nie dziwię że samotnych matek nie
  • Odpowiedz
@KlapekApokalipsy:
"Zostałem od początku wykształcony w prywatnej szkole, za którą moi rodzice płacili. Na początku w Polsce, później w USA, następnie poszedłem na prywatne studia, za które płaciłem z własnej kieszeni pracując jednocześnie na pełen etat w korporacji. Dziś jestem programistą15k, pozdrawiam."
I ty się jeszcze takim czymś chwalisz?
Udało ci się dobrze urodzić i już cię ci wszyscy nieudacznicy #!$%@?ą, prawda? XD
Zastanów się może przez chwilę nad tym z czego wynikają różnice w np zamożności ludzi, albo w poziomie ich wykształcenia i potem się wypowiedz, ok?
PS. Tu absolwent
  • Odpowiedz
@donate: heh, status spoleczny nie ma absolutnie zwiazku z pogladami. Inteligencja ma zwiazek ze statusem. Poczytaj inne moje komentarze, ja sie wcale dobrze nie wrodzilem. Moi starzy uciekali z polski za chlebem do stanow i pracowali ciezko na sprzataniu lub budowlance. Czasem nie bylo cieplej wody w domu.

A co do murzynow, to 100% racja. Popelniaja najwiecej przestepstw to policja traktuje ich z dystansem. Mowi to nawet wielu murzynow, masz
  • Odpowiedz
@tallman:

Azjaci czy biali ze wschodniej Europy też przyjeżdżali do USA z niczym już po czasach apartheidu

a przyjeżdżali a nie byli przywożeni na statkach do niewoliczej pracy? Widzisz różnicę?

nie znając języka ale jakoś nie tworzyli gangów mających kilkadziesiąt tysięcy członków tylko ciężka praca dorabiali
  • Odpowiedz
@Formbi:

Według danych Komisji Europejskiej (AMECO) w USA udział płac (pełne koszy pracy) w produktywności w stosunku do lat 70., co prawda spadł, ale spadł nieznacznie, nie bardziej niż w Szwecji. W tej sytuacji jest matematycznie niemożliwe żeby koszty pracy niemal nie wzrosły rosły przy 2-krotnym wzroście produktywności. KE podaje, że w USA udział kosztów pracy w produktywności w 1970 wyniósł 64%, a w 2017 - 56%. Przyjmijmy, że produktywność
Raf_Alinski - @Formbi: 

Według danych Komisji Europejskiej (AMECO) w USA udział pł...

źródło: comment_JSSgjzTfM7pICbNmd2XSCzinhTMeSOde.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz