Wpis z mikrobloga

@konsonanspoznawczy: nie masz czegoś takiego jak korpocjonalizm. Kapitalizm jak sama nazwa wskazuje jest systemem w który premiowane jest posiadanie kapitału czy tez majątku, a nie praca własnych rak.

Oczywiście jak każdy średnio ogarnięty człowiek wie, kapitał lubi się konsolidować i stad to mylne wrażenie jakiegoś korpoczegos tam.
W poprzednich wiekach dziedzi bogatych arystokratów hajtaly się, żeby konsolidować rodzinne majątki, teraz robią to firmy owych bogatych ludzi.
Najbogatsza rodzina w Wenecji to są dalej ci sami ludzie co 600 lat temu.

@wykopowiczka69: Poczytaj ile procent w USA milionerow dorobilo sie samemu, a ile z dziada pradziada.
  • Odpowiedz
@KlapekApokalipsy:
"Poczytaj inne moje komentarze, ja sie wcale dobrze nie wrodzilem. Moi starzy uciekali z polski za chlebem do stanow i pracowali ciezko na sprzataniu lub budowlance. Czasem nie bylo cieplej wody w domu."
To, że twoi rodzice postanowili wyjechać za chlebem i pracować ciężko za granicą też jest tak jakby bonusem do twojego życia. A co z dziećmi ludzi którzy nie byli tacy odważni, zgodzili się na nisko płatną
  • Odpowiedz
@donate: nawet takie dziecko ma szanse, wystarczy chciec. Ba, ono ma nawet wieksza motywacje do tego zeby #!$%@?. Pod warunkiem, ze nie jest debilem. No ale jak jest, to nawet panstwowa edukacja nic tu nie da, to tylko zmarnowany hajs.
  • Odpowiedz
@donate: ja jakbym nie mial ciezko to nie mialbym motywacji do #!$%@? po 70h w tygodniu, ale chce sie wybic i powrocic do statusu mojego dziadka od strony taty. Wiec nie mow bzdur prosze. Jakby panstwo mi nie przeszkadzalo to juz bym tam byl, a tak, musze dwa razy wiecej roboty wlozyc.
  • Odpowiedz
@loczyn: Ok, trzeba tylko odciąć się od swojej rodziny, przeprowadzić się na drugi koniec polski oraz przejść wieloletnią i pewnie bolesną terapię. Izi, mi się już prawie udało, ale spróbuj to zrobić z całym pokoleniem ludzi.
Elo
  • Odpowiedz
  • 3
@KlapekApokalipsy no, inteligencja ma związek ze statusem. Dlatego najinteligentniejsi na świecie fizycy teoretycznie ze Stanford, Caltechu czy Stanforda pływa w forsie i pluje na takiego Beżowa. Pewnie też dlatego od czasów Einsteina tyle inteligentnych osób oponuje chociaż za socjaldemokracja. Lub jak Einstein - za socjalizmem
  • Odpowiedz
@KlapekApokalipsy: "Wiec nie mow bzdur prosze. Jakby panstwo mi nie przeszkadzalo to juz bym tam byl, a tak, musze dwa razy wiecej roboty wlozyc."
Dobra, teraz to zaczynam mieć wrażenie, że rozmawiam z trollem. Jak masz takie wielkie parcie na sukces finansowy i w osiągnięciu takiego przeszkadza ci tylko ten #!$%@? brak rządów Krula Korwina to naucz się nwm. spawać, albo jeździć koparkami i sobie wyjedź do jakiejś Norwegii.
  • Odpowiedz
  • 4
@KlapekApokalipsy no patrzę i widzę, że największy wzrost gospodarczy w usa po wojnie i najwyższą jakość życia przeciętnego człowieka przypadł na rządy co najmniej mocno socdemowe, typu 70-kilka procent i mnóstwo programów socjalnych i interwencji rządowej. Tak samo była wtedy znacznie niższa populacja więzień. Z kolei populacja więzień zaczęła się zwiększać wraz z prywatyzacją sektora więziennictwa przez Reagana i systemowego rasizmu pozwalającego tą populację zwiększać. A nie dlatego, że głupi czarni.
  • Odpowiedz
@donate: ale to czego oczekujesz? Ze bede pracowac o 30% wiecej ktore pozniej oddam w podatkach i jakis urzednik Cie wezmie za raczke i zaprowadzi do innego miasta i znajdzie prace?
  • Odpowiedz
@voor: Tak, oczywiscie prywatne wiezienia sprawiaja ze Miquel i Mokbe strzelaja sie na ulicy bo jeden drugiemu zabiera klientow na dragi?xD

Logika? Nie znam.
  • Odpowiedz