Wpis z mikrobloga

@voor: Po wojnie byla ogolnie bieda i wszystkiego brakowalo (jak w Polsce lat 90), wiec wzrost byl zajebisty, a to ze bylo malo czarnych w wiezieniach to dlatego ze byl wlasnie rasizm i nie pozwalano tej grupie tak szalec. Meksow to za duzo jeszcze nie bylo.
  • Odpowiedz
  • 4
@KlapekApokalipsy Widać że mocno jesteś ulokowany w świecie marzeń i wierzysz w magiczną konkurencję i wartość pieniądza.

Pomyśl realnie. Chcesz konkurować z takim Nestle. Jak to zrobisz nie mając kapitału i skąd go weźmiesz?
W totalnym kapitalizmie to banki które mają koneksje z miliarderami a nawet mają oni w nich udziały decydują kto i ile dostanie.

Wolałabyś świat w którym to pieniądz czyli wirtualny wytwór ludzkości a więc banki sterował
  • Odpowiedz
@voor: Powiedz mi, jak prywatne wieziennictwo wplywa na to, ze Mokebe zabija sasiada z lewej Beretty?
Wytlumacz mi to, bo wykresy to ja Ci moge dac i pod moja teze.
  • Odpowiedz
@voor: wzrost gospodarczy przypada na czas, kiedy przecietny czlowiek nie byl duszony regulacjami i podatkami. Glownie za sprawa rozwoju technologocznego, ktory dzieki takiemu systemowi mial bardzo duze pole do manewru. Po wojnie stany byly troche socjalistyczne ale nie do przesady. Podatki byly jednak stosunkowo niskie w porownaniu do dzisiejszych
  • Odpowiedz
@ShadyTalezz

a przyjeżdżali a nie byli przywożeni na statkach do niewoliczej pracy? Widzisz różnicę?

A to nie wiedziałem że w latach 80 nadal istniało niewolnictwo w USA.
Czyli teraz już do końca świata czarni mogą swoją biedę i przestępczość tłumaczyć "bo jeżdżenie oddzielnie autobusem chlip chlip"? Z biedy w USA można wyjść w jednym pokoleniu, wystarczy wziąć się do roboty.
  • Odpowiedz
@m0rgi: no oczywiscie, wielkie koncerny i firmy blokuja co moga, bo maja hajs. Dziwi mnie, ze nie zastanawia Cie to dlaczego moga a bardziej, ze to robia. Chcialbys to zablokowac a nie masz pomyslu jak, a ja mam. Jezeli rzad nie mialby wplywu na gospodarke, zalozmy, ze konstytucyjnie jest wbite, ze nikt nie moze forsowac zadnych regulacji gospodarczych, to w jaki sposob te wielkie koncerny beda forsowac swoje prawa?
  • Odpowiedz
@KlapekApokalipsy 32% jest jeśli jesteś na etacie i zarabiasz chyba powyzej 7 czy 9k brutto , normalnie masz 19 , z tego co wiem kilka mc nie płacisz zusu a pierwsze dwa lata 50proc pełnej kwoty , co ni znaczy że system jest do bani , ale nie dodawaj od siebie zawyżonych liczb bo ktoś później powiela i robią się niezłe pierdoły i bajki
  • Odpowiedz
@m0rgi: i nie babki by sterowaly ludzkoscia. Teraz steruja, bo maja fiducjarna walute na podstawie ktorej istnieje monopol panstwowy na poslugiwanie sie nia. Jezeli nie byloby zakazu, to waluta konkurencyjna moglaby wygryzc ta zle zarzadzana. Ja jestem zwolennikiem rowniez konkurencyjnosci walut. Jezeli ktos chce placic zlotem, zarabiac w zlocie i ktos inny chce przyjmowac zloto jako zaplate, to nie wiem w czym problem. To samo sie dotyczy wszystkich innych dobr,
  • Odpowiedz