Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 267
@maxx92: odmówiłem własnej siostrze podając konkretny argument - biorąc pod uwagę podstawę tego sakramentu nie mogę przysięgać że pomogę wychowywać dziecko w wierze w którą nie wierzę.

I co usłyszałem? Że to tylko taki zwyczaj przecież xD a jak jej zacząłem tłumaczyć że wiara to nie zwyczaj, za to ginęli ludzie, to nie jest rzucanie słów na wiatr i należy to czuć to rozpędziła się karuzela #!$%@? Co?! Że ja źle
@maxx92 skisłem, bo mam ziomka ktory zostal krzesnym 2 razy bez bierzmowania bo rodzina to na nim wymusila- raz ksiedzu pocisnał kit ze zrobi, za drugim razem poprostu dal w łapę. XD

Z ciekawosci zajrzał w prawo kanoniczne i okazalo sie ze bombelki maja nieważne sakramenty i zastanawia sie czy kiedys to wyplynie xDDDDDdDdD
@maxx92: troche dziwi mnie na wykopie ta nie chec do bycia rodzicem chrzestnym. Znaczy sie kumam jak pyta nas o to jakis daleki kuzyn czy znajomy ktory nie widzial nas 100 lat ale dowiedzial sie ze mamy dobra prace i liczy na duzo prezentow dla bombelka#pdk Sam jestem ojcem chrzestnym i bylo mi bardzo milo jak siostra mnie poprosila. Moze p wynika z tego ze lubie sie z wiekszoscia mojej rodziny.
@pepies: Nie wiem czy gra była warta świeczki. Spieprzył Ci się kontakt z siostrą, a w gruncie rzeczy nie można odmówić jej racji, że to tylko taki zwyczaj. Na Twoim miejscu zgodziłbym się być z jednego względu - wolę mieć dobre kontakty w najbliższej rodzinie niż na siłe trwać w swoich postanowieniach.
Poza tym który katolik ma pojęcie o podwalinach swojej wiary? Może z 5%. Wszystko to szopka i "co ludzie
troche dziwi mnie na wykopie ta nie chec do bycia rodzicem chrzestnym.


@delo86: dla młodej siostry sam sie zglosilem na chrzestnego. Wczesniej wykrecilem się od bycia chrzesnym u kuzynki, potem już wlasnie dla swietego spokoju zgodzilem sie byc chrzestnym dla jej drugiego dziecka. Z młodą siostry i z siostrą widuje się bardzo czesto to akcja ogolnie ma sens. Kuzynki praktycznie nie widuje, zreszta mieszka teraz w innym miescie. Zastanwiam sie kiedy