Wpis z mikrobloga

Zdążę się w miesiąc przygotować do #matura z #informatyka? Planuję iść na studia informatyczne i liczy się tam albo matematyka rozszerzona albo właśnie informatyka. Do tej pory cisnąłem raczej matematykę, ale może warto byłoby podejść na poważnie i do informatyki, na wypadek gdyby matematyka nie wypaliła
  • 18
@Wolsky: przygotowanie do matury z infy to dużo czasu, jeśli chodzi o programowanie i cz. I to musiałbyś poznać i przede wszystkim zrozumieć sporo algorytmów, excel i access to są prostsze sprawy, w accessie musiałbyś ogarnąć jak działają bazy danych, jeżeli zupełnie nie wiesz, a excel to głównie logika i parę sztuczek. sumując to wszystko zbiera się parenaście / dziesiąt godzin nauki, lepiej ten czas poświęcić na masterowanie majcy, przynajmniej ja
@cppguy: w nowej maturze masz w zadaniu programistycznym plik przykładowy, a na kartce odpowiedź, że dla pliku przykładowego wynik jest taki. jeżeli ktoś nie miał nigdy styczności z jakimiś algorytmami sortowania, czy zmiany systemu liczbowego to zajmie mu chwile ogarnięcie tego, a na części pierwszej masz do przeanalizowania algorytm i często zdarza się, że to jest jakieś sortowanie bombelkowe, czy inne i jak to zauważysz od razu to zyskujesz mnóstwo czasu,
@cppguy: w zadaniu z excelem też masz zawsze podpowiedź, nie daje ci gwarancji wykonanego zadania, ale zdecydowanie pomaga i pozwala wyeliminować błąd, ba jestem nawet pewien, że gdyby podobna podpowiedź była na maturze z matmy, to wyniki były by o wiele wyższe. nie wiem jakiego IDE używasz, u mnie w szkole jest dev i tam nie ma żadnych pomocy, przynajmniej nic mi o nich nie wiadomo.