Wpis z mikrobloga

: Limit dotyczy akcji z własnej inicjatywy. Akcje poboczne w kwartalnym wątku nadal są bez limitu.


@lacuna: Czyli mogę dołączyć do czyjejś akcji tak? Na przykład dołączam do śledztwa prowadzonego przez straż i będę dalej mógł stworzyć własną akcje na przykład budowania statku?
@lacuna: deklarowanie więcej niż jednej akcji pobocznej ma wpływ na ich wydajność ?
co jak chcemy zadeklarować akcję o której nie chcielibyśmy żeby ktoś się dowiedział ale nie jest ona przestępstwem ?
@SirSherwood: Tak
@Yokaii: Podobne pytanie zadał Mnichuy - zaakceptuj kompromis, jakim jest masowa gra i ujawnij taką akcję, lub dodaj do niej element przestępczy i ryzykuj ewentualne konsekwencje
@kvvach: Tak, niemal zawsze. W końcu nie poświęcasz tej danej akcji pełnych 3 miesięcy.
@Stah-Schek: Nadal 0, ale niedługo się to zmieni (chyba że Kupcy stracą RiGCz)
@galaxybear: obserwuj tag #lacunafabularnie, ale nowe postaci nie dołączą do gry
@lacuna:
1. Jeśli zostałem zawieszony wraz z @jaksa0 i mamy areszt domowy, to rozumiem, że nie możemy uczestniczyć w akcjach pobocznych?
2. Chyba, że nam nasi przełożeni pozwolą?
3. Mam misje poboczną Dalsza analiza dokumentacji królewskiej kompanii handlowej, czy biurokrata obniża trudność tutaj?
@SirSherwood:
Umówmy się od teraz, że nie będę odpowiadała na oczywiste i zadawane już wcześniej pytania.

System z określaniem poziomu trudności okazuje się być największym niewypałem tej przygody i będzie musiał przejść kolejną rewizję.
@lacuna: Nie wiem gdzie to napisać, a pw ci nie chce zaśmiecać, to może tak.
Jak gracze wpisują się w misje indywidualne, to mówią kim są, żeby ci zaoszczędzić roboty i mogłaś lepiej ocenić trudność. Np
Jestem biurokratą łotrem (15 w, 10 k, 15 ch, 19 i)
Deklarowana akcja
Może coś takiego? Zapytałem się, bo nie wiedziałem własnie czy mi obniżyłaś już poziom trudności, czy jeszcze nie.
@SirSherwood: Poziom trudności akcji jest teraz bezwzględny więc nie potrzebuję tych informacji przed określeniem trudności testu. Patrzę do Karty dopiero przy wykonaniu rzutu. Problemem jest zgłaszanie kilkudziesięciu zapytań o poziom trudności testu, z których potem wykonuję tylko kilka akcji. O tym, że gracze nie czytają postów innych to już nawet nie wspominam, bo w wątku akcji indywidualnych o poziom trudności takiego samego śledztwa w tej samej sprawie zapytało czterech różnych graczy.
@Stah-Schek: Jak najbardziej.

Miło z mojej strony, że powiedziałam graczom o co chodzi z Wielkimi Projektami. W skrócie są to projekty tworzone przez grupę graczy (min. 5), które mają istotny wpływ na otoczenie. Niekoniecznie musi to być coś namacalnego jak budowla, tunel czy pomnik. Może to być również np. reforma albo traktat filozoficzny (coś w stylu 96 tez Lutra). Informację na ich temat powtórzę w następnym wpisie kwartalnym.