Wpis z mikrobloga

@TynkarzCzwartejSciany: Nie pozbawia, taką interpretacją skrzywdziłam Lisarosa. Dołączanie do akcji innych osłabia z kolei efekt swoich akcji. Część graczy się o tym przekonała, ale przez okres ochronny obeszło się bez konsekwencji.
  • Odpowiedz
@lacuna: Odnośnie przedsiębiorstwa - jeśli jakimś cudem udałoby mi się takowe założyć, to jednocześnie będzie się równało utratą tawerny czy Martwa nadal będzie w moich rękach. Uznajmy, że przedsiębiorstwo będzie spółką, założoną z innym graczem.
  • Odpowiedz
@lacuna: Czuje że męcze już tymi pytaniami, no ale nie wytrzymam :D
Jeśli wschodnia dzielnica została cała odbudowana, moja nieruchomość która uległa spaleniu także jest w stanie używalności, czy spalona na amen? Jesli spalona, to teren należy do straży, cczy do miasta?
  • Odpowiedz
@lacuna
1. Czy b----l to zakład wydobywczo-produkcyjny?
2. Czy w zalezności od roli pracowników NPC można okreslić różne pensje?
3. Zakładam, że kondycja w burdelu też przyda ( ͡° ͜ʖ ͡°)
4. Dobrze rozumiem jak wygląda budowa przedsiębiorstwa? Kupuje parcele w dniu handlowym, muszę wykorzystać akcje indywidualną do budowy na niej budynku, następnie w kolejnym kwartale pisze post w wątku dt. przedsiębiorstw ile chce zatrudnić ludzi, i
  • Odpowiedz
@lacuna: Jeżeli jedynymi akcjami nad którymi chcę się skupić w tym kwartale jest przygotowanie do Wernisażu, uczestnicwo w nim i pomoc Akumulatowi i organizacja polowania to mogę zaznaczyć opcję:
AKCJA GŁÓWNA: Poświęć się całkowicie indywidualnej akcji (swojej lub innego z graczy) (do 9.04 do 23:59)?

Muszę sprecyzoiwać akcję indywidualną czy pójdzie to ogólnie po każdej (bo mam całe 2 połączone ze sobą dosyć mocno)
  • Odpowiedz
@Queltas: Nie są znowu tak mocno ze sobą powiązane, rozegram je oddzielnie. Plus tej akcji będzie ok, pierwszeństwo będzie miała akcja którą zadeklarowałeś jako pierwszą.

@Matei123:
1. Nie, ponieważ nie produkuje zasobów, które można notować na giełdzie. Usługi są zarezerwowane dla Rzemieślników.
2. Tylko w przypadku bohaterów, NPC dostają tę samą
4. Kadrę deklarujesz w tym samym kwartale i wtedy są wszystkie rzuty, produkcja
  • Odpowiedz
@Matei123: A skąd wiesz co akurat wykopiesz na swojej parceli, hę? To trzeba na spokojnie, zrobić kilka odwiertów, jakieś badania. Minimum kwartał badań.
2. Tak, niezależnie czy w osadzie czy poza nią.
  • Odpowiedz
@lacuna: kwartał badań na wykupionych parcelach czy na bezpańskich? Jeżeli na wykupionych, to ile kosztuje jedna i ile parceli znajduje się w obszarze potencjału?
  • Odpowiedz
@lacuna: W takim przypadku, czy w momencie gdy przedsiębiorstwo wprowadzi na giełdę a-----l, to moja ambicja zostanie spełniona, jeśli będę jego udziałowcem, czy muszę jednak w nim pracować?
  • Odpowiedz
@lacuna: okey, czyli tak

- Deklaruje akcje na kwartał "wykonywanie odwiertów w okolicy wulkanu"
- w kolejnym kwartale dowiaduje się, czy coś znalazłem
- na tej podstawie mogę kupić odpowiednie parcele

?
  • Odpowiedz
@lacuna:
Mam sprawę, a pw na to nie chce zaśmiecać
Od drugiego kwartału pracuje w królewskiej kompanii handlowej i jestem łotrem z intelektem 16+ więc powinienem dostać 60$ jeszcze za poprzedni kwartał.
Powinienem, więc dostać wypłatę tymczasem mój bankier ( @mac3 ) pisze, że w arkuszu wypłat była tylko wzmianka o 50$ które dostałem za obronę ( ͡ ͜ʖ ͡)
Jeśli chodzi o areszt domowy, to miałem pozwolenie na prace w kkh, od samego @
  • Odpowiedz
@SirSherwood: Zmianę pracy zadeklarowałeś dzień po kwartalnym wpisie 1515.2 i za próbę oszustwa Królewska Kompania Handlowa składa na Twojego bohatera zawiadomienie do Straży Miejskiej (+ Pomarańczowa Flaga), a z KKH bohater zostaje zwolniony.

@Anagama: Wątek mechanika przedsiębiorstw, zgodnie z treścią OP.

@Matei123: Tak

@Onde: Wystarczy być udziałowcem. Od zarządzania są jedni, od pracowania inni.
  • Odpowiedz
@lacuna: To w takim przypadku bym poprosił o ile wypadnie z rozgrywki. Tylko nie wiem czy mogę prowadzić funkcję kupca jednocześnie czy potraktować to jako podmianę, bo w gruncie rzeczy obecnie rola kupca i tak jest na tyle zmieniona, że nie powinno to stanowić większego problemu.
Oczywiście wykonam odpowiednie arkusze.
  • Odpowiedz