Wpis z mikrobloga

Strajk nauczycieli - podwyżka tak ale:

1. Pensja podstawowa + dodatki w zależności od wyników
2. Obowiązkowe sprawdzenie wiedzy przekazanej na zajęciach w formie krótkiej kartkówki pod koniec lekcji, nie na oceny, sprawdzające jedynie czy dzieci zrozumiały nowy materiał. Ci co tak - czas wolny, Ci co nie - dodatkowe konsultacje/tlumaczenie już w mniejszym gronie - tak jak na ulubionych przez nauczycieli KOREPETYCJACH. Wyelimiunuje to największego RAKA - czyli korepetycje. Teraz szkoła to nie szkoła tylko nazywajmy rzeczy po imieniu to PRZECHOWALNIA - a za przechowalnie nie należy płacić więcej niż teraz.
3. Zadania domowe odrabiane w szkole po zajęciach przy asyscie nauczyciela.

W ten sposob nauczyciele pracuja 8 godzin, dzieci są zadowolone bo maja więcej czasu po szkole, rodzice sa zadowoleni bo nie musza dzieci wozic na korepetycje, nauczyciele sa w koncu zadowoleni bo zarabiaja więcej - ale pracuja tak jak wszyscy.

Dziękuję za uwagę.

#strajk #szkolnictwo #nauczyciele #rakcontent
  • 155
że masz na przykład dwa dni na 11-12 siedzisz do wieczora a w środe na 8 rano, no to weź sie naucz na klasówki.


@leftfinger: Noz przeciez sam pisales ze w niektore dni zaczynałes późno lekcje no to się odniosłem do tego pisząc że w niektóre dni moja żona ma tez #!$%@? aby wykazac że to chybiony argument, to teraz pytasz czy "codziennie ma wywiadówki".... Ech chłopie siedzialbys na tych dodatkowych
@lapserdaq: Widzę tu mentalność która gościowi robiącemu przy obrabiarce podsuwa mysli w stylu: "To ja tu pracuję a dyrektor / prezes nic nie robią tylko koszą szmal". Polecam pójść do szkoły, przeprowadzić 6 lekcji utrzymując klasę w ryzach, przekazując im wiedzę i dopiero krytykować. Ja wiem że sa klasy z uczniami którzy aż rwą sie do nauki i zajęcia tam to sama przyjemność, ale idź sobie do np. technikum samochodowego i
@raffi74: czy ty właśnie próbujesz wmówić ludziom, że nauczyciele mają codziennie albo nawet co tydzień rady pedagogiczne, spotkania z rodzicami i wywiadówki? XD Litości xD Większość nauczycieli nie ma pojęcia, o czym mówi. Ostatnim fenomenem było opierdzielenie mnie przez polonistkę za użycie całkowicie poprawnego związku frazeologicznego w wypracowaniu - bo jej się nie podobał. Albo inna mądra polonistka mówiąca całej klasie, że nazwa miesiąca styczeń pochodzi od tego, że styka się
@agaciksa czemu ludzie mylą przyczynę ze skutkiem? XD nie chcę podwyżek bo nauczyciele to dzbany, nikt z mundrych nie wpadł na to, że nauczyciele to dzbany bo za ten psi #!$%@? co tam płacą to rozsądny jakby chciał to nie pójdzie bo robienie w Lidlu jest bardziej opłacalne i mniej męczące. Dywagacje o tych podwyżkach, jakieś teorie i pomysły z dupy jak u OP jakby nauczyciele walczyli o podwyżkę z 5000 na
@Tasde: to dlaczego nie pójdą do tego Lidla? Uwaga - producent produkuje beznadziejne szklanki. Zapłaćmy mu więcej to będzie chciał produkować lepsze :)
Hmmm... potrzebuję zarabiać pieniądze. Z PASJI skończę studia pedagogiczne, dostanę pracę a potem będę płakać, że nie mam pieniędzy, bo to że nauczyciele nie zbijają kokosów wiadome jest od wczoraj. I ktoś stosujący taką logikę uczy dzieci ( ͡º ͜ʖ͡º)
@lapserdaq: Człowieku ty nie wiesz jak szoła wygląda. Jak tymi kartówkami chcesz sprawdzić umiejętność czytania?
Klasy 1-3 to nie studia gdzie jest wykład z danej części materiału który można sprawdzić. Tam lekcje są bardziej rozmyte...
Korepetycje to nie rak tylko czasami jedyny sposób na nauczenie czegoś dziecka bo to, co jest w książkach jest gunwo warte. Do tego większość korepetytorów to studenci.
No to, że to przechowalnia narzekają też nauczyciele. Ze
@lapserdaq

@mat-soj: Work work, w innych krajach działa, tylko trzeba skruszyć beton


Powinieneś napisać "works works", bo to trzecia osoba. (σ ͜ʖσ)

Ale zgadzam się, że pracę nauczyciela trzeba urealnić. Czasami widzę, że nauczycielkom tak długo zajmuje to mitologiczne przygotowanie do lekcji, bo nie potrafią ogarnąć Office'a i zmieniają czcionkę ręcznie w 40 miejscach, bo nie umieją zastosować stylu.