Wpis z mikrobloga

@smokehead: Air byłby strzałem w stopę, ledwo cokolwiek włączysz i już leci po 100 C, bo chłodzenie nie jest podłączone pod procesor ;)
Nowe 13 pro tez tak średnio w rendering, chłodzenie nie wytrzymuje (a szczególnie tego tańszego modelu z dwoma thunderbolt). Wersja z czterema już lepiej, ale to już opłaca się dopłacić do 16”, która już spokojnie wytrzymuje z chłodzeniem, jak i wydajnością :)
Za to 13” z czterema thunderbolt
@tomek9700: miałem na mysli bardziej to co napisał max13mi "internet i ogladanie filmikow" no ale z renderem wiadomo ze ciezko, to wszystko zalezy kto jak czesto i co robi, bo jak raz na miesiac render to i na tym by przebolal, ja w kazdym razie AIRa w zyciu bym nie wzial. Pytales @max13mi o 16 to bierz 16 tu raczej nic Cie nie zawiedzie.
@max13mi Prawda jest taka, że do renderingu 4K wystarczy nawet model 13". Jeżeli nie robisz tego zawodowo, nie ma dla Ciebie chyba większego znaczenia, czy render będzie trwał 10 czy 30 minut. Będziesz to robił raczej okazjonalnie? Istotne jest, żeby sam program i timeline były responsywne i żebyś nie chciał sobie wbijać szpilek pod paznokcie przycinając klipy. Ja pracowałem z FHD na modelu 13" z 2013. Myślę, że każdy MBP z 2020
A z jakiej dystrybucji pochodzi sprzęt? Do sprawdzenia po numerze seryjnym na oficjalnej stronie Apple. Jeżeli nie jest to dystrybucja Polska mogą być problemy z gwarancja. Tak wiem gwarancja jest 12mcy światowa. Natomiast naprawa sprzętu odbywa się w autoryzowanych punktach które nie musza przyjąć sprzętu spoza oficjalnej dystrybucji europejskiej. Ponadto gwarancja jest liczona od daty zakupu nie od aktywowowania! Informacje ze strony Apple.com. Dlatego na kazdym paragonie powinien być SN. W tym
@sstory999 Potwierdzam - zawsze było liczone od pierwszego uruchomienia i też nigdy nie miałem problemu z serwisem. Jeżeli ktoś coś komu odmówił w autoryzowanym serwisie, chętnie zobaczę jakieś dowody.
Pytanie do tych, co kupili już MBP 16 cali: Czy u Was po podłączeniu do zewnętrznego monitora komputer załącza maksymalne obroty wentylatora i w ciągu <3h drenuje baterię, bez żadnego obciążenia oprócz samego ekranu? Nawet mi się spodobał ten sprzęt, ale czytałem na forum appla https://discussions.apple.com/thread/250878229 (w tej chwili 175 stron, więc to nie pojedyncze przypadki), że ludzie nie są w stanie zrobić prezentacji na sali wykładowej podłączając się do projektora, bo
@max13mi zapraszam :)

@go-sza otrzymał ale tak jak wyżej pisałem Pan zły opóźnieniem ( jak najbardziej to rozumiem ) dzwonił tylko jeszcze o fv w dniu dostawy i tyle , jak dobrze pamiętam około tygodnia temu . W sumie pisałem : " Ale Ja nie oczekuje od Pana euforii , śmiem twierdzić że po otrzymaniu sprzętu też Pan tu w dyskusji się więcej nie pojawi . Zależało mi tylko aby każdy otrzymał
Dzięki za odpowiedzi odnośnie mojego pytania. Tak ma to być to ten większy model. Nie potrzebuje kompaktowego sprzętu do zabierania go w torbę cały czas wychodząc na miasto. Jestem kierowcą i jedynie gdzie będę go przewoził to z domu do ciężarówki. W ciężarówce też będzie mi służył do oglądania filmów (i tutaj przyjemniej będzie oglądać coś na większym ekranie) i tworzenia filmików z weekendowych wyjazdów . @Torrens racja nie ma to dla
@Miio Taka forma też . Tak jak w PL prawie , musi być . Pisz proszę w wiadomości email lub pryw ja tu staram się nie prowadzić korespondencji , raczej raz ,dwa razy w tygodniu do jakiś spraw się odnieś .
@max13mi: do ciężarówki to pewnie będziesz filmy sciągał? Wiec 1tb wydaje się jak najbardziej słuszne. Sam musisz zdecydować czy potrzeba Ci aż tyle pamięci na dysku czy lepiej pójść w ram :)

@Deja_VU_000: O to ja napisze bo właśnie nigdzie nie widzę żebym dostał fakturke :)
@Gerber201: No właśnie w wątku, który cytowałem i który śledzę od jakiegoś czasu, nikt nie napisał, że update macos do 10.15.5 rozwiązał sprawę. Wręcz przeciwnie, np. na stronie 172 w pierwszym poście piszą, że update niczego nie naprawił. Mało tego, na Windowsie z bootcampa też wentylatory wyją jak szalone.