Wpis z mikrobloga

@Pangia: Po raz 10000 doprecyzuję, bo wykopki jak widać nie rozumieją kontekstu. Mówimy o sytuacji zatrzymania do zera, bo wtedy zdarzają się wypadki o których wspominałem (parkingi, czerwone światło).

Więc kiedy hamujesz do zera, to wciskasz też sprzęgło. A jak tego nie robisz, to albo masz jakiś dziwny samochód, albo pchasz na luz z biegu, co w wielu skrzyniach też zbyt zdrowe nie jest.
@Pangia: Jak dohamowujesz na jedynce, to jednak też masz lekko obciążenie, tylko w przeciwną stronę. Jak zgrasz obroty to ogóle sprzęgła nie potrzebujesz. Ja się w to nie bawię, bo nowe sprzęgło mnie kosztuje 900, a skrzynia 8000.

W każdym razie - pamiętaj, że mówimy tutaj w kontekście ludzi, którzy mylą pedał hamulca z gazem, więc gadanie o szczegółach użycia sprzęgła tutaj nie ma sensu. Oni na 100% chcąc zahamować przed
@antkowa: Mam oba auta w automacie i mam te skrzynie po prostu dla wygody. Wciąż jednak marzy mi się auto pokroju ///M5 i dla czystej zabawy w weekendy chcę mieć tam koniecznie manual.
Zbędna dyskusja. Nigdy w życiu nie zamieniłbym DSG na żaden prehistoryczny manual. Chce mieć tę mityczna kontrole, to odpalam tryb łopatek i zmieniam sobie manualnie biegi manetkami za kierownica. Zbyt dużo korków, żeby człowiek machal jak idiota ręka. Po to świat idzie do przodu, żeby sobie ułatwiać życie. Mam wrażenie, ze ludzie którzy negują automaty, maja manualne i boli ich dupsko albo jeździli starymi automatycznymi skrzyniami, gdzie przełożenie było niczym strzał z
@antkowa: a jak januszka zapytasz czy zmieni szybciej bieg niz dsg lub jakakolwiek dwusprzeglowka to powie kwiii a kogo na to stac kwii. #!$%@? albo jak sie kloca no a moj ten sam ale hehe w manualu ma AZ 0.4s szybciej do setki niz twoj ( ͡° ͜ʖ ͡°) Albo argument ze automat drogi w utrzymaniu a jak ich zapytasz o wymiane oleju w automacie to kwiknie
- droższa naprawa w przypadku awarii,


rzadsze awarie bo silnik pracuje w optymalnych obrotach a nie na za wysokich lub zbyt niskich

- większy/mocniejszy silnik potrzebny do komfortowej jazdy,


nieprawda

- zwiększa spalanie


prędzej automat osiągnie deklarowane przez producenta spalanie niż człowiek z manualem który nie zna optymalnych obrotów silnika

@RedRightHand: