Wpis z mikrobloga

kto hamuje ze sprzęgłem? I po co?


@niko444: Następny... każdy, w momencie zatrzymania się do zera. Chyba, że wbijasz na siłę luz.

Jak hamujesz silnikiem też używasz sprzęgła w trakcie zmiany biegów. Chyba, że tego nie robisz i wymieniasz synchronizatory co 5 tysięcy kilometrów.
  • Odpowiedz
  • 0
@antkowa: gorzej tylko, że jak coś się stanie, to nie możesz holować, tylko laweta. (Podobno)


@pawel_je Hmm zależy co się stanie. W skrzyni automatycznej masz przecież bieg neutralny. Wrzucasz neutral i hokujesz. Masz problem tylko jak padnie Ci skrzynia i neutralna się nie da wrzucić.
  • Odpowiedz
Według mnie osoby które hejtują automat są na tym samym poziomie intelektualnym co ludzie obrażający manual. Bo przecież:
Hur dur tylko ałtomat bo kurła jaka wygoda i wgl gałko nie trzeba mojtać.
albo:
Kurła panie ja to wole mić kontrol nad ałtem, i cyk dwujeczka.

Osobiście jeżdżę autem z automatem jak i z manualem. Skrzynia manualna daje mi więcej frajdy z jazdy i satysfakcje kiedy idealnie zredukuję bieg z międzygazem. Natomiast skrzynia
  • Odpowiedz
  • 0
@Lazarus_Mesmer: @Precypitat: Niektóre automaty kompletnie nie ogarniają hamowania silnikiem, i za późno zmieniają, itp. Generalnie zrobienie dobrego automatu jest bardzo, bardzo trudne, bo trzeba wyczuć styl kierowcy i kontekst tego co robi. Czasem się jedzie na trasie w górach i mocno hamuje silnikiem, czasem się robi redukcję przed zakrętem, żeby docisnąć w środku, czasem po prostu turla do świateł redukując. Skrzynia automatyczna musi w każdej z tych sytuacji dobrze odgadnąć
  • Odpowiedz
@antkowa: Kiedys sie bronilem przed automatami. Opowiadalem glupoty o kontroli momentu obrotowego przy wyprzedzaniu i w zakretach. Obecnie mam juz 3-ci automat w volvo po vw dsg i mercedesie. Do normalnej jazdy nie wymyslono nic lepszego, co dawaloby taki komfort. Moge sobie jesc kanapke i swobodnie poruszac sie po miescie. Zarazilem tym wszystkich znajomych i chyba wszystkie auta w najblizszej rodzinie maja obecnie automat. A hejtuja tylko Ci, ktorzy jeszcze nie
  • Odpowiedz
  • 0
@agaciksa: w automacie nie można jeździć na położeniu neutralnym, skrzynia nie ma wtedy smarowania


@Doman_60 O widzisz nie widziałem o tym. W DSG? też czy tylko w klasycznych?
  • Odpowiedz
  • 1
Ja do automatu wsiadam z musu jak moj rozowy jedzie do pracy a mi sie jej odwozic nie chce .( tez woli manual ) automat zbiera sie jak czolg.. A manual? Kto nie cisnie ponad 100 na 3biegu to nie wie co to za frajda >:-D ostatnio pani na automacie mi wyjechala na skrzyzowanie bo odwrocila sie do gowniaka i puscila hamulec. Podwojna satysfakcja bo mialem zderzak i tak do roboty +
  • Odpowiedz