Wpis z mikrobloga

@antkowa:

Jak zwykle mnóstwo trucia przez tych, którzy niewiele wiedzą o samochodach, ale zawsze mają rację bo tak.

1. Automat ma niezaprzeczalne zalety nad manualem, ale ma też wady.
2. Manual ma niezaprzeczalne zalety nad automatem, ale ma też wady.

Proste. Każdy jeździ tym, co preferuje. Jak widzę kogoś, kto się zarzeka "TYLKO MANUAL", albo "TYLKO AUTOMAT" to po prostu wiem, że mam do czynienia z motoryzacyjnym analfabetą.
@XenuneX: Czemu? Skoro dla 90 proc kierowcow automat bedzie lepszym wyborem pod kazdym wzgledem. To tak jakbys nie przepadal za klima w aucie, bo mozna sie od niej przeziebic, jesli bedzie ustawiona za nisko i wkurzalo Cie, ze ktos to poleca. Obecne skrzynie automatyczne nie generuja ani wiekszego spalania, ani strat czasowych na przelozeniach. Dodatkowo kazda ma przynajmniej 2 tryby pracy (ekonomiczny i sportowy). Nie namawiam nikogo, aby kupowal w ciemno,
@przekojot: Porównanie z klimą jest nie trafione. Klimatyzację można wyłączyć. Zakładam, że większość kierowców, wypowiadająca się o zaletach/wadach skrzni, ma jakieś doświadczenie w tym temacie. Jeździłem z automatem dsg i nie chciałbym mieć takiego czegoś.
@diogene: Jak trzeba samchód przepchać, czy naprawić. Generalnie wszędzie tam gdzie zależy ci na tym, by skrzynia była całkowicie odłączona od silnika gdy samochód nie jest zapalony. Czyli dla przeciętnego kierowcy prawie nigdy.