Wpis z mikrobloga

@Nie_quatschen: rozmawiamy o Polsce. Wkleiłem artykuł gdzie jest opisane, że musisz mieć pieczątkę od UDT w przypadku posiadania ładowarki powyżej 3kW. Weryfikują czy wszystko jest ok. Teraz tylko tyle i nic więcej. Jak się upowszechnią elektryki to można to łatwo wykorzystać do wymuszenia montażu licznika przy takiej ładowarce i nie zrobisz nic praktycznie. Pozostanie Ci tylko ładowanie z 3kW.
Ale o co wy wszyscy w ogóle się spinacie xD
Chcesz automat? Masz automat. Chcesz manual? Masz manual.
Osobiście mam i automat, i manual. I to dość hardcore'owy manual, bo mowa o Lanosku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Też nigdy o automacie nie myślałem, dopóki kolega mnie nie poprosił o pomoc ze sprowadzeniem Signuma z DSG od tapicera.

Automatem przejezdzilem jakieś 2 lata, te całe "wow" mi zdążyło minąć
@Canmoh: nie daje większej kontroli. Może dawać więcej frajdy, ale nie kontroli. Gdyby tak było to w WRC dalej używaliby manuali. Kontrola w manualu to mit januszy którzy nigdy nie mieli styczności z jazdą wyczynową dobrymi samochodami.
@Ernest_Rozpustnik: mam jedno małe auto w LPG z małym silnikiem na miasto i drugie z 300KM+ na trasy i dla frajdy. To co zaoszczędze na LPG w stosunku do biletu miesięcznego w WWA pokrywa mi połowę OC tego mniejszego :D
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nayakaz: Skrzynia sekwencyjna jest efektywniejsza. W wrc kierowca nie zatrzymuje się na światłach więc nie jest mu potrzebna możliwość zmiany biegu na konkretny, tak czy siak zmieniają biegi po jednym. A w manualu mogę zmienić z 3 na 5 czego nie zrobisz w automacie/sekwencji.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nayakaz: oczywiście, że się ma. Manualem możesz coś zrobić, a sekwencją nie. To już jest większa kontrola nawet jak nie jest to efektywniejsze czy ogólnie lepsze to nadal możesz to zrobić, to jest fakt.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nayakaz: NIGDZIE nie napisałem że coś jest lepsze, stwierdziłem fakt, w to jak ty rozumiesz "większą kontrolę" nie wnikam. Większą kontrola to możliwość zrobienia czegoś względem niemożności zrobienia tego samego w innej sytuacji/przypadku. Nigdzie nie napisałem, że manuale są lepsze od automatów, nie krytykuje ich ani ich użytkowników za nic. Kwestie zmiany z 3 na 5 przemilczę.