Wpis z mikrobloga

@antkowa: najgorszej jak na codzień jeździsz manualem i z gapiostwa naciśniesz lewą nogą (którą zawsze operujesz sprzęgłem) hamulec. Nie polecam ( ͡° ͜ʖ ͡°) Raz mi się tak zdarzyło jak szukałem miejsca parkingowego i "zamuliłem" że to nie jest manual a sprzęgło zawsze wciskasz z całą mocą i do końca.
@SiergiejLapczydow: Jakie auto kupiłeś? Ford sobie życzy 9500 za ośmiobiegowy automat do Focusa. Może i to fajne, ale moim zdaniem nie warte swojej ceny. Nie jestem przekonany do automatycznej skrzni biegów. Lubię jeździć i ręczna zmiana biegów po prostu sprawia mi przyjemność. Może poza jazdą w korku.
@antkowa: Ford sobie życzy 9500 za ośmiobiegowy automat do Focusa. Może i to fajne, ale moim zdaniem nie warte swojej ceny. Nie jestem przekonany do automatycznej skrzni biegów. Lubię jeździć i ręczna zmiana biegów po prostu sprawia mi przyjemność. Może poza jazdą w korku. Czy według wykopowych moto-ekspertów jestem Januszem? Pytam, bo bardzo mi zależy na opinii randomowych typów z internetu.
@Canmoh: nie i nie. Lopatki > manual. Jest to udowodnione w kazdym motorsporcie. Po prostu automat ogranicza wadliwy czynnik ludzki do minimum, jego czas reakcji i czas zmiany biegu jest nieosiagalny dla czlowieka a przez dobrze zrobiony soft nie pozwala na bledy.
@XenuneX: Jaka tam bojowka? Ludzie sa wygodni i tyle. Wiekszosc chce dojechac z punktu a do b jak najbardziej bezproblemowo. Kiedy mialem 20 lat, to tez patrzylem na auto przez pryzmat osiagow za wszelka cene. Obecnie wazny jest dla mnie tylko komfort i funkcjonalnosc. Dorosniesz do tego szybko w pozytywnym znaczeniu oczywiscie.
@antkowa: Znam starych kierowców, ex taksiarzy, co całe życie na manualach siedzieli. Przejechali się automatem i już nie chcą innych samochodów. Sam osobiście nawet nie zwracam już uwagi na manuale, bo to zwyczajnie bez sensu. Jak widzę klasyczną skrzynię to jakbym patrzył na upośledzone auto, aż mnie mierzi.