Wpis z mikrobloga

@BaRi okej, wierzę że w hybrydzie może to lepiej działać niż w spalinowym, natomiast to wciąż jest sytuacja... wyjątkowa, patrząc na stosunek liczby jednych napędów do drugich.
Żadnym spalinowym dobrze mi się nie jeździło ze skrzynią cvt. A przy okazji paliły jak #!$%@?
  • Odpowiedz
@antkowa: zasadniczy problem z automatami jest taki że prędzej czy później będziesz zmuszona jechać czyimś autem który na 99,9% będzie miał manulną skrzynię i wtedy zostaniesz w czarnej dupie bo zapomnisz jak się jeździło na manualu
  • Odpowiedz
Ja do automatu wsiadam z musu jak moj rozowy jedzie do pracy a mi sie jej odwozic nie chce .( tez woli manual ) automat zbiera sie jak czolg.. A manual? Kto nie cisnie ponad 100 na 3biegu to nie wie co to za frajda >:-D ostatnio pani na automacie mi wyjechala na skrzyzowanie bo odwrocila sie do gowniaka i puscila hamulec. Podwojna satysfakcja bo mialem zderzak i tak do roboty +
  • Odpowiedz
@beteg: Jeśli już czepiamy się technikaliów, jak hamujesz silnikiem też powinieneś użyć sprzęgła, żeby zredukować bieg.

Rozmowa nie jest o wciskaniu sprzęgła do końca przy każdym muśnięciu hamulca, a o pełnym zatrzymaniu do zera przed pasami czy na parkingu, i błędach jakie w takich sytuacjach ludzie robią w automatach.

Nawet przy hamowaniu awaryjnym pierwsze co tłuką do głowy to to, aby dobrze operować sprzęgłem równocześnie z hamulcem i nie zadławić
  • Odpowiedz
Ja do automatu wsiadam z musu jak moj rozowy jedzie do pracy a mi sie jej odwozic nie chce .( tez woli manual ) automat zbiera sie jak czolg.. A manual? Kto nie cisnie ponad 100 na 3biegu to nie wie co to za frajda >:-D

@Biedaczek_Cebulaczek: Ile lat ma ten automat, że zbiera się jak czołg i nie ma sekwencji? Wiadomo, że automat sprzed trzydziestu lat plus kiepski silnik
  • Odpowiedz
@antkowa: w sumie jedyne co mam przeciwko automatom, to -50km na mocy na "dzień dobry", wytracone na sterowaniu skrzynią. Przyjemnie się jeździło dopiero potworami po 2,5 litra i więcej. Nie grzeje mnie ten typ skrzyń, ale widać jestem samochodową konserwą.
  • Odpowiedz
@antkowa co ty możesz wiedzieć o samochodach babo, twoja opinia byłaby cenna gdybyś się wypowiadala o mopach do sprzątania, albo o sciereczkach do kurzu
  • Odpowiedz
@antkowa: Jeździłem automatem w nowej Octavii... i bleh, irytowało mnie to bardzo. Zmieniało biegi tak wcześnie, że jazda była niekomfortowa i momentami niebezpieczna. Kickdown załapywał z opóźnieniem, a i tak przyśpieszenie było przeciętne. Poczytałem na forach i podobno tak jest ustawiona ta skrzynia, a żeby zmienić konfigurację można pojechać... do Niemiec, gdzie za kilka tys. zł to zrobią xD Jednocześnie mocno obniża to jej wytrzymałość.

Aha, w salonie Skody powiedzieli,
  • Odpowiedz