Wpis z mikrobloga

@BaRi: no dobra, w sumie jak komuś brakuje szarpania, to pozdrawiam xD Ja też bardzo cenię CVT i myślę, że jak nie będę kupował nówki z DSG, to następny wózek też będzie z CVT.
  • Odpowiedz
@BaRi: Jak kupowałem samochód to sprawdzałem Hondę z CVT. Przy wciśnięciu w podłogę wyglądało to tak, że prędkość była stała, a obroty wzrastały i nagle jak było koło 5500 to sprzęgło odpuściło i wbiło mnie w fotel. Ogólnie według mnie przy CVT wydawało mi się jakbym na półsprzęgle cały czas jechał.
  • Odpowiedz
@JakTamCoTam:
Ludzie jeżdżący manualem: -wolę jeździć manualem
Ludzie jeżdżący automatem: -halo, patrzcie #!$%@? jaki jestem zajebisty jeżdżę automatem, moja racja jest najmojsza, manualiści Janusze, wszyscy muszom lubić automaty, bo ja je wolę, a w ogóle polska biedota a ja jestem Pan Amerykanin w ameryce jeżdżom automatami, jestem panem śmiecie, panem #!$%@?,
  • Odpowiedz
@stam: ale #!$%@? z tą kontrolą nad autem. Powiedział to nikt nigdy. Tylko przypominam, że ludzie jeżdżący manualem po prostu jeżdżą manualem. To ludzie jeżdżący automatem, ciągle o tym #!$%@?ą w kółko.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@antkowa: to będzie niepopoularna opinia ale od roku jeżdżę automatem w nowym aucie i następne będzie z manualem. Już nie mogę się doczekać.
  • Odpowiedz
@Lazarus_Mesmer: @Precypitat: Niektóre automaty kompletnie nie ogarniają hamowania silnikiem, i za późno zmieniają, itp. Generalnie zrobienie dobrego automatu jest bardzo, bardzo trudne, bo trzeba wyczuć styl kierowcy i kontekst tego co robi. Czasem się jedzie na trasie w górach i mocno hamuje silnikiem, czasem się robi redukcję przed zakrętem, żeby docisnąć w środku, czasem po prostu turla do świateł redukując. Skrzynia automatyczna musi w każdej z tych sytuacji dobrze odgadnąć
  • Odpowiedz
@yggdrasil: Tak więc jednak kiedy chcesz się zatrzymać wciskasz sprzęgło. Dokładnie tak samo jak wszyscy. W automacie nie wciskasz sprzęgła.

Dzięki temu że wciskasz sprzęgło w manualu, nawet jeśli stając przed światłami czy zatrzymując na parkingu niechcący wciśniesz gaz, jedynym efektem będzie rozkręcenie obrotów. W automacie delikwent w tej samej sytuacji wystrzeli do przodu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@antkowa: Jeździłem automatem i manualem, wolę ten drugi. Jeżdżąc z automatyczną skrzynią biegów miałem większą tendencję do zamyślenia się, coś łatwiej odwracało uwagę itd.
Sam fakt, że muszę pilnować skrzyni biegów powoduje, że łatwiej skupić się na jeździe. A słuchając opowieści jak to automat lepszy, bo nie trzeba aż tak się przejmować jazdą (oczywiście w większości od kobiet), jak to łatwiej wtedy się umalować w drodze do pracy itd., to mnie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Nie_quatschen: jak elektryki się upowrzechnią to podniosą akcyzę na prąd i wprowadzą podatek od aut, bo akcyza paliwowa to zbyt duża część budżetu żeby tego nie zrekompensować.
  • Odpowiedz
  • 0
@PilariousD @yggdrasil @GaiusBaltar @BajerOp Tak sobie myślę, czy czasem te wypadki z wjeżdżaniem w sklepy z parkingu nie są spowodowane tym, że niektórzy kierowcy jeżdżący automatem używają lewej stopy do kontroli hamulca? Spróbujcie się tak przejechać samochodem, łatwo się pomylić. Nie wiem czy to kwestia motoryki, może łatwo jest się do tego przyzwyczaić. Fakt jest taki, że obojętnie czy jeździ się manualem czy automatem, taka jazda jest niepoprawna technicznie i zwiększa ryzyko
  • Odpowiedz