Wpis z mikrobloga

Chciałbym się pochwalić moim rozwiązaniem - generatorem RSS dla allegro opartym o REST API.
Mocno inspirowałem się projektem alleRSS od @Skuzik
Od 1 kwietnia alleRSS przestanie działać - bo wykorzystuje metodę WebAPI, która będzie wygaszona. Z racji tego, że sporo osób (w tym ja) używa RSS do obserwowania nowych ofert stworzyłem nowy skrypt oparty o nowe API. Programistą PHP nie jestem, ale całość jakoś działa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak narazie dodałem tylko najpopularniejsze filtry, ale z czasem będę dodawał więcej

Strona projektu

#allegro #rss
  • 15
  • Odpowiedz
Podobnie jak w WebAPI skrypt najpierw pobiera promowane oferty (w tytule pojawia się znacznik (PROMOWANE)).


@Krukosz: merguj promowane i niepromowane a nastepnie sortuj po nr oferty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Wychwalany: teoretycznie to się sprawdzi, ale problem może być przy odświeżanych ofertach. Nie testowałem jeszcze tego jak to by się zachowało. Jak narazie największym wyzwaniem jest to, aby wrzucić do rssa , ale z API tego się nie da pobrać. Dzięki temu czytnik nie musiałby skanować wszystkiego razem tylko miałby do dyspozycji datę publikacji. Daty da się na szczęście wygenerować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Wychwalany: Mój też, ale np. w alleRSS czasem miałem sytuacje, że czytnik bardzo wolno ogarniał że coś doszło. Pytanie czy to pubDate jest aż tak bardzo kluczowe. na pewno oryginalny generator dawał najszybciej wyniki
  • Odpowiedz
@Wychwalany: Szczerze mówiąc to ja sam jeszcze nie zrobiłem testów swoich kanałów. W REST autoryzacja jest dość upierdliwa, ale już samo pobieranie danych przez JSONa a nie tablice z WebAPI jest o wiele przyjemniejsze.
  • Odpowiedz
@Wychwalany: Nawet teraz porównanie. Z REST API dostalem 2 powiadomienia, jedna aukcja ok godz. 18, kolejna 20:30. Ze 20 minut temu dopiero wyskoczyły mi WebAPI. Nie sądziłem, że to jest aż taka różnica ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Może ktoś wytłumaczyć, jaki adres mam wpisać przy rejestracji nowej aplikacji allegro w polu adres url do przekierowania? Jak uzyskać te clientID tak łopatologicznie?
  • Odpowiedz