Wpis z mikrobloga

@RAKU: Świetne! Chciałbym tam wejść jeszcze w tym sezonie.
Powiedz proszę, jak było z trasą. Dobrze przetarta? Dużo ludzi tam chodzi, czy wszyscy cisną na Zawrat?
@hard1: Ślad był założony jednak nie do końca poprawnie jeżeli chodzi o zimową opcję wejścia. Do dzisiaj to raczej historia gdyż zapewne zawiane wszystko, już w niedzielę rano jak wracałem był dość słabo widoczny. Co do popularności większość idzie jednak w kierunku Zawratu, ale w sobotę myślę że około 10-15 osób odwiedziło Zadniego Granata.
Powodzenia ( ͡º ͜ʖ͡º)
@RAKU: Tak, wiem, ze juz trasa bedzie zawiana. Sledze pogoda w Tatrach dokladniej niz ta w wlasmym miejscie ;) Ale ciekawilo mnie, jak to wyglada mniej wiecej w kwestii popularnosci trasy. Pare relacji z wejscia tez juz czytalem w sieci.
Dzieki :)
@FishyGuy: Wszystko zależy od doświadczenia i obycia z ekspozycją, Orla nie jest jakimś bardzo trudnym szlakiem jeśli ma się już w nogach trochę kilometrów po Wysokich Tatrach.
@RAKU ja właśnie boje się ekspozycji. W ubiegłe wakacje przełamał mnie Kościelec i musiałem w 3/4 zawracać :/ jak się śpi na takiej wysokości i przy takiej temperaturze?! Ile sprzetu trzeba mieć?!
@FishyGuy: W takim razie to jednak może być problem na Orlej. Tego dnia byłem również na Kościelcu (ʘʘ)
Według prognoz odczuwalna temperatura była powyżej - 20 także nie są to komfortowe warunki do noclegu, ale sił na powrót też wiele nie było, a byłem przygotowany na taką sytuację. Miałem z sobą dwa śpiwory puchowe, jeden "zimowy" z temperaturą komfortu około - 15 stopni i drugi "letni" z
Bez namiotu i raczej bez strachu bo byłem dobrze przygotowany na taką nockę. Zimą był to mój pierwszy taki samotny biwak pod chmurką. Spałem już raz w kwietniu w warunkach zimowych, ale temperatura była wyższa, nie byłem wtedy sam i mieliśmy namiot. Latem mam już kilka takich wypraw za sobą.
Każdy powinien mieć jakieś hobby ( ͡~ ͜ʖ ͡°)