Wpis z mikrobloga

Mirki z #triathlon #bieganie #kolarstwo jak się ma #polar vantage V do #garmin fenix 5 (ewentualnie 935, choć to niby to samo w innej obudowie) - wiadomi póki co że polar niedopracowany i dopiero będą go aktualizować milion razy ale mój m400 jest na tyle dla mnie świetny że się mocno zastanawiam czy chcę zmieniać markę

Czy vantage v ze swoją technologią BT obsłuży jednocześnie kilka czujników? np kadencji, pomiar mocy i opaskę HR? jeśli tak/nie to jakie to ma ograniczenia, wiem że przy ANT+ na bank nie ma problemów ale przy BT podobno coś nie gra, jednak nie mogę odszukać co dokładnie, mógłby ktoś to wytłumaczyć?
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Bigosowy_baron: póki co czytam różne informacje to nowe polary są wciąż nie dorobione - chyba za pół roku najszybciej będzie można porównać je z garminami; ja mam v800 i jest zadowolony chociaż nawigacja trochę ssie i to mnie boli :/
@lilafro: @Bigosowy_baron: w opisie vantage v od razu mnie zraziło wspomnienie o touchscreenie. Niby do funkcji sportowych, ale śmierdzi pogorszeniem czasu pracy na baterii i upierdliwą obsługą. No i "tymczasowy" brak powiadomień z telefonu to IMHO totalna porażka - po co zegarek tylko do sportów? Garmin przynajmniej funkcjonuje jako smartwatch 24/7...
@enron No mi akurat tylko sportowy styl nie przeszkadza, pod garnitur mam inne sikory, smart funkcje to dla mnie z kolei tylko pożeracze prądu. Bardziej interesują mnie kwestie które poruszylem w poście tj. Aspekt łączności, ewentualnie dokładność GPS, dokładność sensorow przy pływaniu etc. Od fenixa odstrasza mnie jego rozmiar, a od 935 jego dość mało przekonująco budowa, tak jakby mało solidna? :/ choć to tylko oczywiście moje subiektywne wrażenie.
@Bigosowy_baron BT przypadkiem nie łączy się jeden do jednego? Czyli zegarek z jednym czujnikiem?

Przy pomiarze mocy w przypadku bt przesyła czesc informacji (np Favero Assioma):
ANT+ Power (total)
ANT+ Power Balance (left/right)
ANT+ Cadence
ANT+ Pedal Smoothness
ANT+ Torque Effectiveness
Bluetooth Smart Power
Bluetooth Smart Power Balance
Bluetooth Smart Cadence.

Vectory 3: ANT+ Power (total) ANT+ Power Balance (left/right)
ANT+ Cadence
ANT+ Pedal Smoothness
ANT+ Torque Effectiveness
Bluetooth Smart Power
Bluetooth
@futrzakos no wlasnie :/ to jest słabe chyba, mało przyszłościowe. Choć zanim ja zacznę jeździć na moc....te czujniki póki co dalej maja chore ceny, no ale kadencja i puls to już taka podstawa raczej
@Bigosowy_baron: Według tego co podesłał @PurpleHaze chip GPS jest ten sam. Garmin teoretycznie ma obsługę Galileo, choć trzeba ładować soft developerski... ja jeszcze nie odczułem takiej potrzeby, GPS działa bardzo ładnie i dużo dokładniej niż w iPhone (co jest dość absurdalne, swoją drogą).
Co do rozmiarów fenixa: przymierzałeś? Bo 5X faktycznie jest monstrualny, ale 5 już całkiem spoko - zaś 5s to już nawet na damskim nadgarstku spoko wygląda a różni