Wpis z mikrobloga

Wycofanie obowiązkowej matury z matematyki to jakiś mało śmieszny żart. Żeby po kilkunastu latach nauki, z pomocą kalkulatora i tablicy pełnej wzorów nie uzyskać 30% z matury trzeba być leniem albo idiota, ale raczej to drugie. #!$%@? że nie każdy jest humanista. Ten egzamin co roku wygląda tak podobnie, zadania idą według tego samego schematu. Nie trzeba być wybitnym matematykiem żeby to rozwiązać. Nawet nie trzeba wszystkich zadań zamkniętych zrobić. Co z umyslami ścisłymi? Dlaczego maja w takim razie zdawać język polski? Znajomość wierszy sprzed kilkuset lat i wylewów Mickiewicza jest ważniejsza niż policzenie potęgi, obliczenia pola lub objętości? Od znajomości pierwiastków i ulamkow? Tak, tyle wystarcza być zdać maturę. Szkoły nie uczą odpowiednio? No tak, przecież język polski jest w naszym kraju na najwyższym poziomie i wszyscy uczniowie czytają lektury. Jeśli nie jesteś w stanie po tylu latach i z takimi pomocami uzyskać tych 30% to zwyczajnie nie zasługujesz na rozpoczęcie studiów i wyższe wykształcenie. #bekazpodludzi #edukacja #matura
  • 325
@Yukio_Mishima umyslowym smieciem, no niezle znam z jedna osobe ktora nie zdala, a jakos dobrze sobie radzi w zyciu. Tu czesto chodzi bardziej o lenistwo do nauki i nie wiem co ma niezdana matura z matmy do bycia umyslowym smieciem jak ty to nazywasz
@mruwka_faraonka: Amerykanie uczą się na pamięć wszystkich prezydentów po kolei. Uczą się wszystkich stanów swojego kraju (znasz wszystkie województwa Polski na pamięć?). Recytują konstytucję itp. To jest w ich wykonaniu patriotyzm i w ten sposób jest u nich wpajany. U nas odbywa się to nienachalnie poprzez przekazywania spuścizny narodowych wieszczów, dzieła literackie ważne dla narody itp. Jest to forma przekazywania wartości patriotycznych w trakcie edukacji.
@kszaku: no ale to widzisz, że język na maturze nie był problemem, tylko jak już to w samej szkole - ja jechałem na dwójach z wszystkich prawie przedmiotów i rzadko byłem w szkole. Książki czytałem takie, jak mi się podobały. Ale matura, poza tą matmą poszła mi bardzo ładnie. Wystarczyło przeczytać parę książek w temacie i machnąć prezentację. Podobnie z matmą - żeby zdać nie trzeba się za bardzo przykładać, trzeba
szczerze mówiąc bałabym się puszczać na studia chemiczne osoby, która nie umie dodawać i odejmować.

mają problem z tak podstawowymi rzeczami jak dodawanie ułamków


@acotusie: To w końcu dodawania i odejmowania, czy ułamków? Bo nagle Twoja wersja się zmieniła. Do dodawania ułamków potrzebna jest umiejętność mnożenia, tak swoją drogą, więc dodawanie a dodawanie ułamków to nie jest to samo.
Tu czesto chodzi bardziej o lenistwo do nauki i nie wiem co ma niezdana matura z matmy do bycia umyslowym smieciem jak ty to nazywasz


@pakoraban: Ma to do rzeczy, że odpowiedzi masz zapisane w zeszyciku który dostajesz do matury i wystarczy je przepisać. Tu nie chodzi o żadną maturę z matematyki, tylko dno umysłowe które jej brak reprezentuje.
@mruwka_faraonka: Amerykanie uczą się na pamięć wszystkich prezydentów po kolei. Uczą się wszystkich stanów swojego kraju (znasz wszystkie województwa Polski na pamięć?). Recytują konstytucję itp. To jest w ich wykonaniu patriotyzm i w ten sposób jest u nich wpajany. U nas odbywa się to nienachalnie poprzez przekazywania spuścizny narodowych wieszczów, dzieła literackie ważne dla narody itp. Jest to forma przekazywania wartości patriotycznych w trakcie edukacji.


@Rimfire: wstyd to nie wiedzieć
@mruwka_faraonka: z karta wzorów i kalkulatorem rozwiązałem wszystkie zadania zamknięte i tylko w jednym miałem błąd dekadę temu. Z matematyki ledwie zdałem bo zawsze miałem problemy z zapamiętaniem wszystkich wzorów na pamięć ale z ta tablicą to było jak lekki spacerek i nie wiem jak nasza prymuska szkolna na przykład jej nie zdała xD
@mruwka_faraonka: prawdę mówiąc to po tych 10 latach od matury nie jestem jednak pewien czy znowu bym ja zdał bo nie miałem już więcej z taka matematyka styczności, chociaż gdybym miał wystarczająco czasu i możliwość wykorzystania wszystkich dostępnych środków to bym je rozwiązał w 5 minut
@mruwka_faraonka zacznijmy od tego że matury nie trzeba zdać, na tym polegają egzaminy, że jedni je zdają a inni nie, to później określa predyspozycje człowieka i jego przyszłą karierę zawodową


@100mph: Podejście jest takie, że jak zdaje 85% to coś jest nie tak z nauką matematyki a nie zdającymi, więc wycofajmy matematykę z matur X D