Wpis z mikrobloga

Wycofanie obowiązkowej matury z matematyki to jakiś mało śmieszny żart. Żeby po kilkunastu latach nauki, z pomocą kalkulatora i tablicy pełnej wzorów nie uzyskać 30% z matury trzeba być leniem albo idiota, ale raczej to drugie. #!$%@? że nie każdy jest humanista. Ten egzamin co roku wygląda tak podobnie, zadania idą według tego samego schematu. Nie trzeba być wybitnym matematykiem żeby to rozwiązać. Nawet nie trzeba wszystkich zadań zamkniętych zrobić. Co z umyslami ścisłymi? Dlaczego maja w takim razie zdawać język polski? Znajomość wierszy sprzed kilkuset lat i wylewów Mickiewicza jest ważniejsza niż policzenie potęgi, obliczenia pola lub objętości? Od znajomości pierwiastków i ulamkow? Tak, tyle wystarcza być zdać maturę. Szkoły nie uczą odpowiednio? No tak, przecież język polski jest w naszym kraju na najwyższym poziomie i wszyscy uczniowie czytają lektury. Jeśli nie jesteś w stanie po tylu latach i z takimi pomocami uzyskać tych 30% to zwyczajnie nie zasługujesz na rozpoczęcie studiów i wyższe wykształcenie. #bekazpodludzi #edukacja #matura
  • 325
  • Odpowiedz
Jeśli nie jesteś w stanie po tylu latach i z takimi pomocami uzyskać tych 30% to zwyczajnie nie zasługujesz na rozpoczęcie studiów i wyższe wykształcenie.


@mruwka_faraonka: Amen. Z samej tabeli wzorów można zdać. Żeby ludzie, w dobie internetu, gdzie umiejętność wyszukiwania informacji i ich wykorzystania powinna być na najwyższym poziomie, nie byli w stanie dobrać wzoru z książeczki do zadania, to jest komedia. Kto nie jest w stanie zdać podstawy z
  • Odpowiedz
@mruwka_faraonka: obowiązkowa matura z matmy to strata czasu. Skoro ma ona służyć jako egzamin na studia to po co humanista ma udowadniać matematyczną wiedzę zdając na filozofię, historię czy polonistykę to nie mam pojęcia. Przecież skoro dotarł do IV klasy liceum to znaczy że tą matmę zaliczył na nie mniej niż 2. Czyli zna ją w akceptowalnym stopniu i po kiego ma to pisać to nie rozumiem. A że potem może
  • Odpowiedz
@SecretOfTheSteel: To w takim razie z czego powinniśmy zdawać egzaminy?


@Or3z: dokładnie z tego co jest wymagane na studia wyższe . Czyli np. na fizykę: matma i fizyka, na polonistykę: polski i historia. Może jeszcze jeden język obcy obowiązkowo do wszystkiego.
  • Odpowiedz
  • 137
@SecretOfTheSteel jeśli zdał do 4 klasy to nie wiem jakim cudem może nie zdać matury z matematyki. Jeśli nie jest w stanie jej zdać to znaczy że jest tam przez przypadek. Nie da się tego nie zdać z kalkulatorem i książka z wzorami i jakimkolwiek podstawami. Wiele rzeczy w szkole to strata czasu ale zaczynać jakieś zmiany od wycofania matury z matematyki to żart. Akurat z nią jest wszystko w porządku, nie
  • Odpowiedz
@mruwka_faraonka: argumentem za wycofaniem matmy z matury było to że jest źle uczona. A ja twierdzę, że jest niepotrzebna w ogóle skoro jej wynik nie decyduje o dostaniu się na humanistyczne studia. Matura sprzed lat która miała rzekomo udowadniać jakąś "dojrzałość" to przeżytek. Jedyny sens jaki w niej widzę to użycie jej jako egzaminu na studia. Bo właściwie po co stawiać jakieś oceny przez 4 lata liceum skoro i tak humanista
  • Odpowiedz
@mruwka_faraonka: Jak na moje egzamin z matematyki nie ma sensu właśnie dlatego, że wszystko masz gotowe, aby zdać trzeba to tylko przepisać w arkusz. Taka sztuka dla sztuki, strata czasu, która nikomu nie przynosi korzyści. W ogóle uważam, że skoro matura jest egzaminem nieobowiązkowym to każdy powinien wybierać to co chce, to co mu się przyda. Ktoś chce zaliczać tylko wiedzę o tańcu? Proszę bardzo. Ktoś chce pisać wszystko od A
  • Odpowiedz
@Bolszoj: @SecretOfTheSteel: ja tu nie twierdzę, że matura jest świetnym egzaminem, jest wspaniale przeprowadzana i ma sens. Po prostu boli mnie uderzanie tylko w matematykę, bo uczniowie sobie nie radzą, więc wyciągnięto wniosek że jest źle prowadzona. Wina nie leży w tej maturze tylko w uczniach, bo jak już napisaliście egzamin jest śmiesznie prosty, a mimo to ma taką słabą zdawalność.
  • Odpowiedz