Wpis z mikrobloga

Wycofanie obowiązkowej matury z matematyki to jakiś mało śmieszny żart. Żeby po kilkunastu latach nauki, z pomocą kalkulatora i tablicy pełnej wzorów nie uzyskać 30% z matury trzeba być leniem albo idiota, ale raczej to drugie. #!$%@? że nie każdy jest humanista. Ten egzamin co roku wygląda tak podobnie, zadania idą według tego samego schematu. Nie trzeba być wybitnym matematykiem żeby to rozwiązać. Nawet nie trzeba wszystkich zadań zamkniętych zrobić. Co z umyslami ścisłymi? Dlaczego maja w takim razie zdawać język polski? Znajomość wierszy sprzed kilkuset lat i wylewów Mickiewicza jest ważniejsza niż policzenie potęgi, obliczenia pola lub objętości? Od znajomości pierwiastków i ulamkow? Tak, tyle wystarcza być zdać maturę. Szkoły nie uczą odpowiednio? No tak, przecież język polski jest w naszym kraju na najwyższym poziomie i wszyscy uczniowie czytają lektury. Jeśli nie jesteś w stanie po tylu latach i z takimi pomocami uzyskać tych 30% to zwyczajnie nie zasługujesz na rozpoczęcie studiów i wyższe wykształcenie. #bekazpodludzi #edukacja #matura
  • 325
B. Gość zdaje wszystko na 100%, bo wybrał sobie oprócz obowiązkowych takie przedmioty, z których czuje się pewnie, co sprawia, że dostaje się na wymarzone studia.


@Rimfire: szczerze mówiąc bałabym się puszczać na studia chemiczne osoby, która nie umie dodawać i odejmować. Poza tym taka osoba i tak zderzy się z matematyką i na przykład taką fizyką, bo trudno mówić o chemii bez znajomości podstaw fizyki, a więc trudno mówić o
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@mruwka_faraonka: ale to jest typowe podejście tego super rzomdu, a co za tym idzie, głos (o zgrozo!) narodu.
Naprawdę, nie umieć zrobić choćby 50% z podstawy to jest wg mnie pogranicze upośledzenia.
No chyba, że o to chodzi i p0lacks mają być dymani parabankami czy ambergoldami, bo są za tępi, żeby samemu dokonać jakiś prostych obliczeń z procentem albo procentem składanym.
Dno i 5 metrów mułu
@mruwka_faraonka

'Kto nie jest w stanie zdać podstawy z matmy jest bardziej zwierzęciem niż człowiekiem.' ja wiem matematyka wazna i potrzebna na maturze, ale trzeba miec chyba troche niepokolei w glowie zeby pisac takie rzeczy xd Przed maturą jak ja pisałam wystarczyło nawet posiedzieć nad wcześniejszymi testami i z samych zamkniętych prawie maks punktów
Czemu mamy nie wmuszać matematyki i wmuszamy język polski?


@mruwka_faraonka: Już Ci to wytłumaczyłem.

szczerze mówiąc bałabym się puszczać na studia chemiczne osoby, która nie umie dodawać i odejmować.


@acotusie: Kolejna oderwana od rzeczywistości. Skoro nie umie dodawać i odejmować to jakim sposobem zdała matematykę i dostała promocję do klasy maturalnej?
'Kto nie jest w stanie zdać podstawy z matmy jest bardziej zwierzęciem niż człowiekiem.' ja wiem matematyka wazna i potrzebna na maturze, ale trzeba miec chyba troche niepokolei w glowie zeby pisac takie rzeczy xd


@pakoraban: To nie ma nic wspólnego z tym czy matma jest ważna czy nie. Po prostu jak nie umiesz zdać podstawy z matmy to jesteś umysłowym śmieciem i tyle. Nie wiem po co się cackać ze
@SecretOfTheSteel: o to jest cały mój ból. Że brane jest pod uwagę wycofanie obowiązkowej matematyki.


@mruwka_faraonka: ból jest taki że NIK podał absurdalny powód wycofania. Wg tych buców należy przestać egzaminować ponieważ dzieci są źle uczone i nic nie umieją. Oni nie kwestionują sensu obowiązkowej matmy na maturze a podważają kompetencje nauczycieli. To tak jakby uznać że skoro jest tyle wypadków drogowych, to kierowcy są źle uczeni jazdy czyli należy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mruwka_faraonka: a mają wycofać? XD no trochę nieporozumienie, szczególnie że masz tablice wzorów pod ręką. Czasem nawet jak nie do końca wiesz jak coś rozwiązać to patrzysz na wzory i coś bez problemu dopasujesz, ja tak robiłem, podstawa na 98% XD