Wpis z mikrobloga

Wycofanie obowiązkowej matury z matematyki to jakiś mało śmieszny żart. Żeby po kilkunastu latach nauki, z pomocą kalkulatora i tablicy pełnej wzorów nie uzyskać 30% z matury trzeba być leniem albo idiota, ale raczej to drugie. #!$%@? że nie każdy jest humanista. Ten egzamin co roku wygląda tak podobnie, zadania idą według tego samego schematu. Nie trzeba być wybitnym matematykiem żeby to rozwiązać. Nawet nie trzeba wszystkich zadań zamkniętych zrobić. Co z umyslami ścisłymi? Dlaczego maja w takim razie zdawać język polski? Znajomość wierszy sprzed kilkuset lat i wylewów Mickiewicza jest ważniejsza niż policzenie potęgi, obliczenia pola lub objętości? Od znajomości pierwiastków i ulamkow? Tak, tyle wystarcza być zdać maturę. Szkoły nie uczą odpowiednio? No tak, przecież język polski jest w naszym kraju na najwyższym poziomie i wszyscy uczniowie czytają lektury. Jeśli nie jesteś w stanie po tylu latach i z takimi pomocami uzyskać tych 30% to zwyczajnie nie zasługujesz na rozpoczęcie studiów i wyższe wykształcenie. #bekazpodludzi #edukacja #matura
  • 325
Skoro ma ona służyć jako egzamin na studia to po co humanista ma udowadniać matematyczną wiedzę zdając na filozofię, historię czy polonistykę to nie mam pojęcia.


@SecretOfTheSteel: Po to, że matura poświadcza uzyskanie wykształcenia średniego OGÓLNEGO, a nie wyspecjalizowanego w kierunku twoich potencjalnych studiów.

Drążąc dalej - humanista nie musi zdawać matmy na maturze, bo przerasta go użycie wzorów z tablicy, ale nikt nie bóldupi, że np. na politechnikach (gdzie sam
@Rimfire: ale ja już ci pisałem na ten temat, po co dalej to wałkujesz? Próbujesz udowodnić, że matura z polskiego jest okej, bo rozmawiamy po polsku? Do czytania, pisania i komunikacji z innymi nie potrzebuję znajomości epok literackich, części mowy, środków stylistycznych i dzieł sprzed kilkuset lat :)
probna zdalam na 30 procent i cale ferie musialam uczeszczac na zajecia "wyrownawcze", ktore nic mi nie daly


@biauywilg: Uczęszczać do szkoły kilkanaście lat i mieć problemy z uskubaniem 30 procent na podstawowej matematyce to przykre zjawisko. Zwłaszcza z pomocą kalkulatora i wszystkich wzorów.
@mruwka_faraonka: Żartem to było usunięcie gimnazjów tylko po to żeby można było wydrukować nowe podręczniki. Poziom naszej edukacji szybuję w dół. Sprawdźcie sobie ile osób procentowo nie podchodzi do matury, przecież to jest dramat żeby po trzech latach liceum nie napisać matury.
@mruwka_faraonka: w podstawowce balam sie nauczycielki, w gimnazjum inna nauczycielka nic nie wymagala, a w liceum trafila sie taka, ktora na spr dawala zad z poziomu rozszerzonego i lubila przymilac sie do chlopakow, a zeby zaplusowac trzeba bylo upiec jej ciasto ( ͡° ͜ʖ ͡°) moze nie jest to wytlumaczeniem, ale lepiej mi szla nauka gdy mialam spoko nauczyciela. od polskiego np czy historii potrafili mnie zainspirowac,
@biauywilg: wkleiłem wyżej 10 zadań z matury sprzed dwóch lat. Do żadnego z nich nie trzeba uczęszczać na lekcje matematyki. Powiedz mi które z tych zadań sprawia ci jakikolwiek problem gdy masz przy sobie kalkulator i tablice? Te zadania gwarantują już 20%.