Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jestem #niebieskipasek i jestem przed wyborem szkoły. Docelowo chcę iść do #zawodowka jako stolarz, miałem styczność z tym zawodem bo dorabiałem sobie w czasie ferii w pobliskim zakładzie i mi się całkiem spodobało. I tu mam pytanie do was #rozowepaski czy chciałybyście mieć chłopaka/męża robola po zawodówce? Gdy powiedziałem raz na lekcji wychowawczej, że chce iść do zawodówki to kilka osób rechotało pod nosem i zrobiło mi się trochę głupio. Uczniem jestem średnim większość moich ocen to 3 bez większego wysiłku i nauki. (,)
#pracbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 194
Raczej to oni się będą z niego śmiać, bo nikt normalny mu tyle nie da za głupią kuchnię.


@Hall9000
Oj zdziwiłbyś się xD zrobiłem klientce wyspę w kuchni (samą wyspę) i zrobiłem po znajomości za 6tys xD kuchnia na wymiar z bajerami może tyle kosztować na luzie xD może też i więcej jak za życzysz sobie drewna zamiast płyty i jakieś wymyślne wykończenie
@AnonimoweMirkoWyznania: znajomy robi remont dwupokojowego mieszkania, ma do zrobienia kilka rzeczy na wymiar w jednym z największych miast polski: garderobę (taką do której się wchodzi), jakieś szafy, regały na książki, niewielką zabudowę w łazience itp. Fachowiec stolarz, na którego trzeba czekać swoją drogą przybajmniej dwa miesiące jak nie więcej, wyliczył robotę na grubo ponad 50000zł. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@inshallah: Nie każda osoba po studiach reprezentuje jakiś poziom intelektualny, ale prawie żadna osoba po zawodówce nie reprezentuje jakiegokolwiek poziomu intelektualnego.

Znam trochę osób, które nie poszły na studia, i wbrew temu co piszecie na wykopie, to wcale nie było z pasji do zawodu ani chęci rozwoju, żadna z tych osób nie założyła też firmy i nie została Christianem Greyem. Możecie sobie zaklinać rzeczywistość ile chcecie, prawda jest taka, że większości
@janeeyrie: Większość osób, które poszły na studia też nie osiągnęła/nie osiągnie większego sukcesu życiowego. Po roku na polibudzie (zmieniłem studia) i trzech semestrach na rachunkowości (jestem na czwartym) stwierdzam, że studia nie uczynią nikogo lepszym/oczytanym/ciekawym człowiekiem, a wbijanie do głowy zasad rachunkowości albo układu żelazo-cementyt jest średnio rozwijające. Najlepiej pod tym względem wypadają zadania obliczeniowe, bo przy nich można nieco pogłówkować.
@janeeyrie: Słońce, ale mów za siebie, jak pleciesz takie bzdury, a nie chowaj się za stwierdzeniami "dziewczyna, która skończyła studia nie zakocha się w facecie z zawodowki". Ja też jestem dziewczyną na studiach. Jeszcze ich co prawda nie skończyłam, ale jak na razie jestem z nich bardzo zadowolona, problemów z zaliczeniami nie mam żadnych, więc nie sądzę, żebym miała ten etap edukacji z jakiegoś powodu przerwać. Ba, już sobie wybrałam uczelnie
lepszy porządny fachowiec, niż magister filozofii


@Ufo777: Ja tam wolałabym magistra filozofii, choćby i mało zarabiał. Mogłabym się czegoś od niego nauczyć, pogadać o Platonie, poczytać Prousta, posłuchać Griseya. Nie wiem szczerze mówiąc co miałabym robić wieczorami ze stolarzem, chyba chodzić na zakupy i wydawać te grube tysiące, które niby zarabia, ha, ha. Nie no, serio, pokaż mi choć jednego absolwenta zawodówki, który miałby stricte intelektualne zainteresowania.

Można być świetnym fachowcem,
Może mieć dużo węższe horyzonty niż spawacz. Może mieć w sobie dużo mniej pasji niż hydraulik


@kraglapyrka: No to pokaż mi chociaż jednego spawacza albo hydraulika z naprawdę szerokimi horyzontami. Takiego z którym chciałabyś spędzić życie. Ilu takich poznałaś? Bo ja jestem trochę starsza i powiem Ci, że żadnego.
@AnonimoweMirkoWyznania: Mam nadzieję, że to nie bajt. Mam syna w podobnym wieku, postaram się doradzić.
Wiesz, co Ci się podoba, co chcesz robić - dobrze, pasja to podstawa. Zostań stolarzem. To dobry zawód - zarobisz i w kraju, i - jak będziesz chciał - za granicą. Ucz się języka, żeby zawsze mieć wybór. To ważne. Pomyśl też, czy nie lepiej iść do technikum. W zawodzie stolarza, jeśli będziesz się chciał rozwijać,