Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jestem #niebieskipasek i jestem przed wyborem szkoły. Docelowo chcę iść do #zawodowka jako stolarz, miałem styczność z tym zawodem bo dorabiałem sobie w czasie ferii w pobliskim zakładzie i mi się całkiem spodobało. I tu mam pytanie do was #rozowepaski czy chciałybyście mieć chłopaka/męża robola po zawodówce? Gdy powiedziałem raz na lekcji wychowawczej, że chce iść do zawodówki to kilka osób rechotało pod nosem i zrobiło mi się trochę głupio. Uczniem jestem średnim większość moich ocen to 3 bez większego wysiłku i nauki. (,)
#pracbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 194
@AnonimoweMirkoWyznania mirku nie przejmuj się idiotami. Miałem tą samą sytuację tyle że poszedłem do technikum. Teraz pracuje w międzynarodowym laboratorium za granicą jako inż R&D a moi znajomi na kasie w biedronce po najlepszym liceum w mieście. Trzeba iść za tym czego się chce.
I tu mam pytanie do was #rozowepaski czy chciałybyście mieć chłopaka/męża robola po zawodówce?


@AnonimoweMirkoWyznania: chciały by. Ja sam jestem przedsiębiorcą, biznesmenem i robię interesy z średnimi oraz dużymi firmami z wielu krajów europy, ale jak podrywałem laski zawsze mówiłem że jestem spawaczem żeby zwiększyć szanse.
@AnonimoweMirkoWyznania: nie patrz na innych, rób to co lubisz. Ja mam męża mechanika, po zawodówce, sama jestem po studiach, robię coś zupełnie innego niż się uczyłam, a mój mąż jest najmądrzejszy na świecie, stereotypy nie działają, idź tam gdzie będziesz szczęśliwy. A dobry stolarz jest na wagę złota!
@AnonimoweMirkoWyznania: inaczej niż większość wypowiadających się osób nie chciałabym mieć chłopaka, który zakończył edukację na zawodówce. Owszem, ma się szansę na wysokie zarobki, ale nie uważam, że kapitał ekonomiczny jest jedynym, jaki się liczy, kapitał kulturowy jest równie istotny, o ile nie ważniejszy, a nie oszukujmy się - typowy absolwent zawodówki prezentuje na tym polu niższy poziom niż osoby że średnim lub wyższym wykształceniem, a środowisko ciągnie raczej w dół niż
@Piotero1: ładni ludzie mogąc wybrać do związku innych ładnych wolą ładnych, wysportowani wolą wysportowanych, oczytani oczytanych, a wykształceni wykształconych. Cóż w tym bulwersującego? Nie liczy się tylko dobre serduszko.
@janeeyrie: oczywiscie. Ty znasz wszystkie dziewczyny po studiach i wszystkich facetow po zawodowkach XD a potem placz ze ojej on mnie zle traktuje jak ktos zamiast kierowac sie tym jaki ktos jest to wybiera tym kto skonczyl studia i czy ma hajs. Brawo.
czy chciałybyście mieć chłopaka/męża robola po zawodówce?


@AnonimoweMirkoWyznania: większym problem niż twoje wykształcenie może być twoje podejście do ludzi. Nigdy mi nie przyszło do głowy nazywanie kogoś kto wykonywał dla mnie jakąś usługę (stolarz, budowlaniec, mechanik itd itp) robolem po zawodówce.