Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jestem #niebieskipasek i jestem przed wyborem szkoły. Docelowo chcę iść do #zawodowka jako stolarz, miałem styczność z tym zawodem bo dorabiałem sobie w czasie ferii w pobliskim zakładzie i mi się całkiem spodobało. I tu mam pytanie do was #rozowepaski czy chciałybyście mieć chłopaka/męża robola po zawodówce? Gdy powiedziałem raz na lekcji wychowawczej, że chce iść do zawodówki to kilka osób rechotało pod nosem i zrobiło mi się trochę głupio. Uczniem jestem średnim większość moich ocen to 3 bez większego wysiłku i nauki. (,)
#pracbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 194
@AnonimoweMirkoWyznania: Chciałem iść na stolarkę ale ojciec mi odradził bo mówił, że stolarze słabo zarabiają. Nie wiem jak to jest dziś, znam kilku stolarzy i 2k max. Pomyśl sobie, że te powyższe rady to rady ludzi którzy nigdy nie mieli do czynienia z pracą fizyczną ani rynkiem pracy pracowników fizycznych, siedzą w swoich biurach i pomstują, ale gdyby ich zagnać do fizycznej to się wzbraniają. Popytaj, porozglądaj się, szczególnie w etatach
@Wycu91: Za zrobienie kuchni jest jakieś 15zł/h, zrobienie kuchni razem z montażem to jakieś trzy dni robocze. Razem koło czterech stów. Nie ma tego zbyt wiele.

Chyba że masz na myśli własną firmę. No, to jeszcze dodaj, ile się trzeba #!$%@?ć o tę kasę z klientem, odbierać ją w ośmiu zaliczkach, #!$%@?ć się ze zmianą lakieru dwadzieścia razy, do tego dochodzi jeszcze skarbówa i ZUS... Ach, jeszcze musisz mieć hajs na
Tak. Czemu nie? Dana jestem inżynierem i mam chłopaka inżyniera, ale gdyby był kimś zupełnie innym z zawodu a jego charakter i wygląd by mi odpowiadały to nie miałoby zupełnie znaczenia jak zarabia, jeśli jest to legalne imię krzywdzi nikogo innego.
@brednyk to zależy
Jak mam dużo zleceń, terminy gonią itd to zdarzało mi się, być w robocie 12-14h dziennie
Jak mam jeden duży projekt to 3-5 godzin faktycznej pracy i reszta dnia wolne
A tak jak dziś że jedna robotę skończyłem i nie mam nic nowego to byłem że 2h
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: jak się nauczysz zawodu to prace zawsze znajdziesz. Chyba, że ludzie przestaną robić meble (1/10 taka zarzudga IMO). Lepiej tak, niż #!$%@? muje po studiach, co gówno dają.
Pozdro, operator koparki here po studiach, co to miały świat zawojować a #!$%@? dały xD
@AnonimoweMirkoWyznania chłopie, wal opinie innych. Kiedyś w gimbazie się śmialiśmy z typa co poszedł do technikum lotniczego. Teraz człowiek się #!$%@? jak widzi jego fotki z wakacji.
Jeżeli Ciebie to interesuje, to rób konkretny fach, im szybciej tym lepiej, jak pójdziesz na swoje. Nikt Ci tych lat które byś zmarnował na gównokierunku nie odda.
Jeżeli będzie Cię to dalej interesowało, zawsze możesz np zrobić sobie w przyszłości zaocznie technologię drewna.
@janeeyrie: Jasna sprawa, w jaki sposób życzysz sobie, żeby ci ich pokazać? Linki do profili na facebooku wystarczą, czy podasz adres na pw i mam cię z tą gromadką odwiedzić?
Pytasz o takich z którymi chciałabym spędzić życie - to są duże słowa. Przez całe życie tylko o dwóch poznanych mężczyznach myślałam w ten sposób, może ty myślisz tak o wszystkich poznanych studentach filizofii, no ale moja lista jest szalenie krótka.