Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jestem #niebieskipasek i jestem przed wyborem szkoły. Docelowo chcę iść do #zawodowka jako stolarz, miałem styczność z tym zawodem bo dorabiałem sobie w czasie ferii w pobliskim zakładzie i mi się całkiem spodobało. I tu mam pytanie do was #rozowepaski czy chciałybyście mieć chłopaka/męża robola po zawodówce? Gdy powiedziałem raz na lekcji wychowawczej, że chce iść do zawodówki to kilka osób rechotało pod nosem i zrobiło mi się trochę głupio. Uczniem jestem średnim większość moich ocen to 3 bez większego wysiłku i nauki. (,)
#pracbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 194
@AnonimoweMirkoWyznania: idź do zawodówki, ja gniję na studiach (zaocznych ale wraz) i gdyby nie to, że się nauczyłem sam grafiki i znalazłem pracę w takim zawodzie to bym się wykończył.

A jak mówię, koleżankom z pracy, że zabieram się za kurs spawacza i/lub mechaniki to są pod wrażeniem. "o taki zdolny" "a jaki samodzielny" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@AnonimoweMirkoWyznania
Jak chcesz robic dla Janusza polskiego biznesmana to stracisz zycie jako robol.... Ale jak wyrobisz sobie fach i pojdziesz na swoje to od pracy sie nie opedzisz i bedziesz kasowac niezly hajs, - tylko musiss miec do tego dryg... Ja #!$%@? 60tys w remont pomieszczenia i maszyny, dodatkowe 10k w drewno i caly material #!$%@? bo mam dwie lewe rece i polamane... No i powrot do planu B - czyli #!$%@?
@AnonimoweMirkoWyznania: Jak mozesz to bierz zawod stolarz budowlany, 17 funtow na reke na start w uk. Jak masz do wyboru szkolne praktyki, a praktyki u ''prywaciarza'' to sie nawet nie zastanawiaj, tylko bierz prywatne, czesto tez szkoly daja mozliwosc, ze nie chodzisz do szkoly tylko na same praktyki np 5 dni w tygodniu, leca ci lata do emeryturki, w pierwszym roku robisz po 6h.. Aktualnie sam koncze mechanike samochodowa, ktorej nienawidze,
AnonimowaRóżowa: Jeżeli wiesz, że to lubisz idź do zawodówki. Zawsze później możesz zrobić zaocznie jakieś liceum i maturę jak będziesz chciał albo możesz pójść do technikum żeby mieć dodatkowo papierek i otwartą możliwość na studia jak Ci się kiedyś zamarzą. Pewnie znajdą się jakieś księżniczki które będą Cię oceniać tylko po wykształceniu ale tym się nie przejmuj. Kiedyś ludzie szli do zawodówki żeby mieć zawód, robić to co lubią itd. Teraz
TerminowaWybranka: Tak. Moj niebieski nie ma wyzszego i to zupelnie nie ma znaczenia. Najważniejszy charakter, podejscie do zycia i zaradność (ogolna, nie tylko zarobki). Teraz rechocza, a potem te lamusy na studiach beda dalej dziecmi na utrzymaniu rodzicow. Beda imprezować, piwkowac, rwac dupencje. A ty bedziesz zapieprzal jak dziki rex. Ale po kilkunastu latach ty bedziesz cos miał, a oni po gownokierunku w gownopracy i dalej u starych.

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua}
@AnonimoweMirkoWyznania: Ej, widzę, że same niebieskie odpowiadają, hyhy, no na pewno wiecie lepiej czego chcą dziewczyny, mądrale. A guzik, wcale nie wiecie. Ja bym nie chciała chłopaka po zawodówce, nie chodzi o to ile zarabia, ale o to, że na studiach (jednak) rozwijasz się intelektualnie i podejmujesz wiele aktywności, których poza studiami nie ma (choćby działalność w kołach naukowych, wyjazdy na zagraniczne stypendia). Dziewczyna, która sama skończyła studia, chce być z