Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jestem #niebieskipasek i jestem przed wyborem szkoły. Docelowo chcę iść do #zawodowka jako stolarz, miałem styczność z tym zawodem bo dorabiałem sobie w czasie ferii w pobliskim zakładzie i mi się całkiem spodobało. I tu mam pytanie do was #rozowepaski czy chciałybyście mieć chłopaka/męża robola po zawodówce? Gdy powiedziałem raz na lekcji wychowawczej, że chce iść do zawodówki to kilka osób rechotało pod nosem i zrobiło mi się trochę głupio. Uczniem jestem średnim większość moich ocen to 3 bez większego wysiłku i nauki. (,)
#pracbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 194
HałaśliwyObywatel: Tylko dobrze musisz wiedziec jak sie wokol swojego fachu zakrecic.

Nie wiem jak obecnie wygladaja zawodowki, ale za czasow kiedy ja chodzilem do liceum w zawodowce ktora wyla kilka ulic dalej organizowano rozne szkole eventy. Balismy sie tam chodzic, bo sebiy chodzily grupkami zeby sprzedac nam #!$%@? xd Straszna patusiarnia, w polaczeniu z internatem caly ten zespol szkol wygladal jak zaklad karny xd

No i jak napisalem, ze musisz wiedziec
@AnonimoweMirkoWyznania: rób co ci się podoba i nie celuj na siłe w studia, ale miej też świadomość tego że żyjemy w tak #!$%@? kulturze że wielki procent p0lek będzie miało opory, bo one mają te swoje licencjaty z zaocznej kapustologii robionej wieczorowo w Pabianicach więc ich mąż musi być koniecznie WYKSZTAŁCONY
@AnonimoweMirkoWyznania: dzieciaki się śmieją bo zawodówka kojarzy się z debilami a według mnie to dobry pomysł.


@kamyczeq Bo przez lata tak było. Nie wiem jak jest teraz. Za moich czasowy do zawodówki chodziła głównie patologia. Sam wybrałem liceum głównie po to aby nie przebywać z patologicznymi amebami. Teraz powoli się to zmienia a wręcz rzemiosła są coraz bardziej cenione.
Ja bym sie na Twoim miejscu dobrze zastanowił tak jak juz ktoś wspomniał nad Technikum.
Też jestem zdania, ze fach w ręce jest lepszy niż studia, ale po 1 w technikum się lepiej wyksztalcisz, a po 2 dobrze jest mieć maturę, bo nigdy nie wiesz kiedy się przyda.
Ja miałem podobne myślenie, oceny zawsze 2,3. Jakimś cudem się dostałem do technikum, tam też caly czas ledwo, ledwo i nigdy nie chciałem iść
@AnonimoweMirkoWyznania:
Najpierw sprawdź jak wyposażone są warsztaty szkolne, czy są sensowni nauczyciele zawodu i z jakich kolegów będziesz miał w klasie. Żeby potem się nie okazało że zmarnowałeś trzy lata. Może lepiej technikum albo liceum i KKZ?