Wpis z mikrobloga

#szkolastandard

Jak przemysł cukrowniczy przerzucił winę na tłuszcz

Dokumenty odnalezione na Harvardzie wyjawiły, że w latach 60. przemysł cukrowniczy opłacał naukowców, aby ci publikowali artykuły bagatelizujące rolę cukrów w rozwoju chorób sercowych - a zamiast tego przedstawiali tłuszcz nasycony w o wiele gorszym świetle. Zapraszam do lektury.

Link do artykułu.
Link do znaleziska (zachęcam do wykopywania).

#angielski #angielskizwykopem #jezykangielski #ciekawostki #dieta #odzywianie #zdrowie #nauka #cukier #jedzenie
Pobierz
źródło: comment_osvrF1x4tKx1V7teF56EPjODOOPV0krg.jpg
  • 36
@jepetto: ja teraz jem ponad 400g wołowiny dziennie ale nie planuję rezygnować z tych 20g węgli bo na razie nie czuję takiej potrzeby. Orzeszki, czekolada, passata do wołowiny, jak mógłbym odmówić :D
nie czytam artykulow o zywieniu


@coby182: artykuły o żywieniu to największy rak, wszystkie są sponsorowane przez różnych producentów żywności, autorów książek o dietach, kucharskich, etc. a jak by tak sięgnąć do źródeł i poczytać podręczniki akademickie to już wymiękniesz, bo typowy odbiorca potrzebuje pięcioakapitowego artykułu na portalu ze słowem zdrowie w nazwie xD
@PalNick: Zawsze bawią mnie produkty "light", których kaloryczność jest większa niż w normalnym. Bawią mnie jeszcze bardziej osoby, które myślą, że to jest zdrowsze i lepsze.
niestety nie mam czasu na przeprowadzenie wlasnych badan czy chociazby analize dokumentow naukowych, ktore tez jak sie okazuje moga byc zaklamane.


@coby182: to naucz się zarządzać czasem i wiedz, że nikt nie jest w stanie przekłamać wiarygodnie wszystkich wyników badań.
Jakaś grupa naukowców dla sławy i hajsu może je przekłamać, ale od tego są tysiące innych naukowców na całym świecie żeby je weryfikować, dlatego trzeba czytać je ze zrozumieniem i z
@MilionoweMultikonto: Gadasz jakbys sie do mnie #!$%@?, kompletnie mnie nie rozumiesz, wyrywkowo cytujesz bez kontekstu. Niby masz takie same zdanie jak ja, a mnie atakujesz, dopowiadajac niestworzone rzeczy ¯\_(ツ)_/¯ Jezeli jestes psychologiem, to wspolczuje Twoim pacjentom jesli masz do nich takie samo podejscie :D
@UnitrA: Aspartan ostatni wrócił na świecznik. Jeszcze niedawno huczało w mediach, że powoduje raka, a teraz nagle nie. I to jest zastanawiające, która wersja jest w końcu prawdziwa
Aspartan ostatni wrócił na świecznik. Jeszcze niedawno huczało w mediach, że powoduje raka, a teraz nagle nie. I to jest zastanawiające, która wersja jest w końcu prawdziwa


@Wejszlo: Tu bym uważał :)

Z resztą po co Ci on jest tak naprawdę w diecie? Po nic.