Wpis z mikrobloga

Co sadzicie o trenowaniu w pasie? Zwykle go zakladam jak robie obietosc np siady 5x5 albo jak robie maksy - jednak dzisiaj znajomy sportowy swirek mi powiedzial, ze nie musze caly czas w pasie robic [obietosci] i moge sobie zalozyc jakis czas przed startem w zawodach - co wy o tym myslicie?

#trojboj #mikrokoksy
  • 8
@przepyszna_frytka: to zależy, teoretycznie bez pasa maksymalny ciężar jest mniejszy niż w pasie, więc jeśli masz w programie %RM i zrobisz bez pasa, ale uwzględnisz procent ciężaru w pasie, to Twoja seria będzie cięższa niż wg programu. Przy rozgrzewce i lżejszych seriach pas mi nie robi różnicy, więc go nie używam. Ale przy rpe8 i wyżej zawsze, czy to będzie jedno powtórzenie czy 10.
@przepyszna_frytka: Kilka moich uwag o pasie... które już nie raz tutaj zamieszczałem na tagu.

Pas, Jest to pierwsza rzecz którą polecam początkującym. NIC tak nie uczy napinania i trzymania brzucha jak taki pas właściwie używany. Do tego od razu dostajesz od niego feedback kiedy Ci puszcza brzuch, a to jest tak subtelne czasami, że bez pasa początkujący nawet nie zda sobie z tego sprawy.

Oczywiście zakładanie pasa, i używanie go pasywnie
@IntruderXXL: umiem korzystac, wiec z tym problemu nie ma, ale dzieki i tak xd

@rudy_bigos: @spaghetti_galopuje-2: @Satanistic: @Kasahara: no to ja wlasnie tez do kazdego boju i ewentualnie jakbym cos wykonywal z mega obciazeniem

@Kajetan8: to chyba nie ma co zdejmowac psa - aktualnie jestem na texas method i jak robie 5RM na podstawie ktorego sobie okreslam na nastepny tydzien wszystko, to nie wiem czy obliczanie