Wpis z mikrobloga

@Pierdyliard:
-olej kokosowy nie ma magicznych właściwości, to po prostu tłuszcz roślinny
- weganizm nie jest pseudodietą skutkującą niedoborami, a mięso nie jest konieczne w diecie
-alkohol szkodzi w ciąży (kiedyś zalecano wypijanie kieliszka czerwonego wina, żeby "poprawić krew", jeszcze dekadę temu część ginekologów wydawała takie zalecenie pacjentkom z niską hemoglobiną)
- nikotyna również może być rakotwórcza (kiedyś sądzono, że sama nikotyna mimo bycia neurotoksyną nie jest karcerogenna, a komórki nowotworzą
Nie trzeba już wyłączać komputera w czasie burzy


@Mawak: To akurat zależy tylko od wytrzymałości zabezpieczeń przeciwprzepięciowych.

weganizm nie jest pseudodietą skutkującą niedoborami, a mięso nie jest konieczne w diecie


@savanna: Nie wiem kto nazywał weganizm "pseudodietą", ale co do konieczności suplementacji niedoborów - przede wszystkim B12 i szczególnie u dzieci - jest naukowy konsensus
@Pierdyliard
-tluszcze chyba nie wszystkie
-jajka są ok, o ile się nie przesądza
-cukier krzepi ale dla zdrowia nie jest dobry jego nadmiar
-maslo zdrowe? Może zdrowsze od niektórych margaryn ale też nie zawsze. Małe ilości są ok, nadmiar nie będzie dobry dla zdrowia.
- kawa, może nie wypłukuje ale na pewno może ograniczać wchłanianie magnezu
-sen jest bardziej sprawa indywidualna każdego człowieka. Ale jego niedobór na pewno nie jest wskazany,
@matteusz89:
-szpinak zawiera żelazo, chodzi mi tylko o błąd zapisu - pierwotnie przecinek został źle postawiony, nie ma go tam aż tyle
- a to owszem, chociaż są teorie, że b12 można pozyskiwać przez seks oralny i spożywanie niemytych warzyw, ale to traktuję jako ciekawostkę, absolutnie nie wynik naukowych badań ;)

@Wap30: jak wyżej, niemniej zgadzam się, że bilansowanie takiej diety nie jest łatwe głównie ze względu na przyswajalność witamin
są teorie, że b12 można pozyskiwać przez seks oralny i spożywanie niemytych warzyw


@savanna: A to ciekawe, nie wiedziałem o tym a faktycznie niektóre źródła o tym wspominają, także kupka jest bogatym źródłem ale to raczej również ryzykowna decyzja dietetyczna. ;)
@Pierdyliard: to ja polecę kontrowersyjnymi:
-w mózgach kobiet uprawiających seks można znaleźć męskie DNA chociaż nie były nigdy w ciąży, ich matki nigdy nie miały synów i nie przechodziły transfuzji krwii
-najstarsze ludzkie szczątki pochodzą z Bałkanów nie Afryki
-na podstawie budowy czaszki da się określić pochodzenie etniczne człowieka
-ludzie mają sporą domieszkę DNA neandertalczyka
@savanna z weganizmem to było w tamtym roku. W tym roku weganizn to zło, a idzie się w diete karniwora, ewentualnie omniwora. Podobno nie wchłaniamy tak dużo z warzyw, a szczególnie z roślin strączkowych czy innych mających wiele substancji antyodzywczych. Owoce to sam cukier z witaminą c, tłuszcze nacysycone i cholesterol to nasz przyjaciel. A także, żadne tłuszcze niezwierzece nie zapewnią odpowiedniego stosunku omega 3 do omega 6. Pszenica i inne zbóża