Wpis z mikrobloga

@Rabusek fajne i odpowiedzialne podejście. Odemnie rada, żebyś w górach trzymał się głównych tras, nawet jak Ci nawigacja podpowiada objazd. Lepiej stać bezpiecznie w korku niż przedzierać się przez śnieg lub stawać na pojazdach.

To ktoś wcześniej wspomniał, żeby robić częste przerwy to też dobra rada.

Na Słowacji możesz spotkać się i pewnie spotkasz z całymi białymi drogami. Miejscowi jeżdżą szybko. Ty jeździj tak szybko jak uważasz, że jest bezpiecznie i Ci
zaplanowane przerwy co godzine i postój w połowie drogi żeby sie kminąć i nie robić tego na raz.


@Rabusek: Tutaj przeginasz. Jak zrobisz przerwę raz na 2 godziny to powinno wystarczyć a 850 km to maks 12-14 godzin jazdy.
@Rabusek: A robiłeś testy integracyjne opon? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Janusze zawsze powiedzą, że lepsze na przód, tylko właśnie tacy lądują w rowach bo im rzuciło tyłem, który ma ledwo co przyczepności i nie uratujesz go nokianami na przodzie. Wrzucaj grzecznie lepsze na tył, a jak przednie nie dadzą rady to po to masz łańcuchy.
@kubsle: jest to dyskusyjna sprawa. Oficjalnie musisz mieć takie wyposażenie jakie obowiązuje w kraju rejestracji auta. Nie każdy policjant o tym jednak wie. Ja w Hiszpanii kłóciłem się z policjantem co do okularów. Miałem na nosie jedne a ten mówi ze gdzie są drugie. Mówię mu ze nie muszę mieć zwłaszcza ze nie miałem prawka czasowego tylko nosze bo czuje się pewniej (niewielka wada). Nie chciał odpuścić aż mu pokazałem artykuł
@Rabusek: ja regularnie ale nie często robie trase 500km. Zazwyczaj jeżdżę po miescie i tyle. Kiedys nie zrobilbym tej trasy bez przynajmniej 1 dluzszego postoju, a czasem robiliśmy 2-3. Zazwyczaj postoj na jedzenie, rozprostowanie kosci itp. A i tak dojeżdzałem zmeczony.
Obecnie tą trase robie bez zadnego postoju dluszego niz 5 minut - szybka wizyta w wc i jedziemy dalej. Kwestia przyzwyczajenia. No i obecnie lepsze auto mam co tez mocno
@senq87: chyba chyżne
@Denx: winiety mam, nie potrzebuje fizycznej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ArchDelux: dolewałem wczoraj, myslisz ze sie skonczy? jest prawie pod korek
@AlfredoDiStefano: ostatnio wyczailem oryginalne raybany z polaryzacja za 250zl w 1242 - wyglądają obrzydliwie, ale do auta jak znalazł xD mam tez takie do jazdy nocnej, pomaranczowe, i zwykle do jazdy korekcyjne
@WoodyBlackpecker: mam assistance wykupiony podróżny, na okres
@borjaki: to jaka rewolucję pod względem bezpieczeństwa przeszły samochody między 2005 a 2019?

@klamkaodokna chocby taka ze od listopada 2014r, wszystkie nowe auta musza byc wyposazone w ESP. To juz jest bardzo duzo jesli chodzi o bezpieczenstwo. A co jeszcze? Asystent pasa ruchu, adaptacyjny tempomat, auto city stop, wykrywanie pieszych, inteligentne wspomaganie kierownicy, czujnik martwego pola, adaptacyjne swiatla LED i wiele innych funkcji. Juz na prxykladxie auta OP - Thalia z
@borjaki: Nie przesadzajmy. Telefonem z 2005 dajmy na to nie zrobisz 90% rzeczy co tym z 2018, a autem z 2005 zrobisz w 90% to co tym z 2018.
15 letnie auto nie ma tabletu na pół deski rozdzielczej, asystentów robiących wszystko za kierowce, ale to nie znaczy, że nie można bez tego jeździć, bo większość obecnych technologii ma pomagać, a nie zastępować kierowcę.
15 letnie auto może mieć klimatyzację automatyczną,