Wpis z mikrobloga

@Rabusek
Ale o której wyjeżdżasz??
Bo rozumiem kimka jak wyjedziesz o 20 , ale jak masz zamiar wyjechać rano to co, o 12 będzie szedł spać?

Matkia ci doradziła abys nie jechał na raz? 850 km to jest maks 9 godzin. Zobaczysz że bez problemu zrobisz na raz
@Rabusek: ze swoich doświadczeń: uważaj na cyganów. Raczej unikam narodowych i rasistowskich stereotypów, ale niestety widząc grupę cyganów przy parkingu możesz się spodziewać, że nie mają czystych intencji. Niczego w aucie nie zostawiaj.
Pamiętam jak kilka lat do tyłu robiłem z Krakowa do Bulgari w okolice Burgas ponad 1400 km na strzała. Samochód stara Fabia bez klimy w środku lata ;) ogólnie nie polecam jazda z przerwami na rozprostowanie kości ponad 20 h non stop.
@Rabusek: Co do tych zniżek to nie bądź taki pewny. Ja dostałem wezwanie do zapłaty różnicy w zniżkach dopiero po zakończeniu polisy. Pół roku jeździłem na polisie poprzedniego właściciela.
@piker Super, rób i 2000km bez przerwy, ale po co się przywalasz? Każdy jedzie tak jak umie i czuje się pewny. To pierwsza taka trasa kolegi, przede wszystkim ma być bezpieczna.

@Rabusek Ah ta proza życia - mam na Słowację mniej niż 100km, a chciałbym teraz pojechać nad morze xD Tobie Mireczku życzę bezpiecznej i spokojnej drogi, tutaj mroźnie, ale sucho na drogach :) Dasz radę!
@Rabusek odzież maskująca, nóż myśliwski, race świetlne, GPS, śpiwory, broni pewnie nie masz więc przynajmniej pedardy żeby odstraszyć niedźwiedzie.
Jak będziecie mieli szczęście to powinniście przeżyć.

Tak poważnie to jeżeli chodzi o przerwy to ważna jest nie tyle długość co fakt żeby np wyjść z auta, przespacerować się chwilę itd. No i najważniejsze to wykup sobie jakieś dobre ubezpieczenie na tą wycieczkę: tak żeby Cię miał kto ze śniegu w razie czego
@elwino:

Od praktycznie zawsze. W razie czego pamiętaj o słowie - kluczu: "KONWENCJA WIEDEŃSKA". Jeśli słowacki bagieciarz będzie miał jakieś ale, nie baw się w dyskutowanie, tylko łap za telefon i dzwoń do polskiej ambasady na Słowacji - od razu palanta naprostują przez telefon.

Słowacki policjant NIE MA PRAWA dać ci mandatu za brak apteczki, kamizelki, czy czegokolwiek, co nie jest trójkątem i gaśnicą.
@kasztan00: Konwencja wiedeńska itd., ale jednak lepiej mieć tą kamizelkę ze sobą- nie wyobrażam sobie np. zmiany koła, czy cokolwiek w niektórych rejonach, gdzie jest ciemno jak w d*pie, wąsko i są ciasne zakręty, zza których niewiele widać.

Apteczka, trójkąt, gaśnica, kamizelka, klin pod koło, dobry zapas, ewentualnie żarówki, to przede wszystkim własna wygoda/bezpieczeństwo.
@Rabusek no i git, udanej zabawy! Z tymi przerwami to kiedyś mi lekarz tłumaczył, że chodzi zdaje się o błędnik. Oczywiście nie odpoczywamy nigdy w samochodzie. Jak mało jeździsz to przerwy co 1,5 h na kilka minut styknie. Zmęczony po takiej wycięcie będziesz w #!$%@? i to normalne. Nie słuchaj Mirków co się z tego śmieją bo to fachowcy od wszystkiego.