Wpis z mikrobloga

Na pracuj.pl są w tym momencie 43543 oferty pracy. Zastanawiacie się ilu pracodawców było łaskawych podać zarobki w swoich ofertach? Dokładnie 1259, czyli niecałe 3%. Szkoda że nie idzie sprawdzić, ile ofert pochodzi od liderów w swojej branży, w ilu możemy liczyć na młody dynamiczny zespół oraz (moje ulubione) ilu pracodawców oferuje niezbędne narzędzia pracy.

W tym kraju nigdy nie będzie dobrze.
#pracabaza #praca #januszebiznesu
  • 104
  • Odpowiedz
  • 42
@zakamuflowany_fetyszysta ostatnio dostałem propozycję na LinkedIn. Zadałem kilka pytań o stanowisko w tym o widełki przewidziane na tym poziomie. Odpowiedź? Brak XD to jest patologia jak jakaś HRówa wysyła Ci propozycje, z własnej inicjatywy, chcąc Cie "odkupić" z obecnej pracy ale nie poda za jaki hajs XD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@lubiejablecznikzkruszonka: no całe szczęście podejście Polaków do brania l4, gdy są chorzy się poprawia. Ale Janusze, co się żalą, że jak oni śmio to nadają się tylko do utylizacji, #!$%@? #!$%@?. To trzeba być prawdziwą mendą, żeby tak traktować podwładnych
  • Odpowiedz
@zakamuflowany_fetyszysta: jak ja to uwielbiam „gdzie są informacje o wynagrodzeniu?!?!”
Nigdy w życiu nie brakowało mi informacji o wynagrodzeniu w ogłoszeniu czy tez w wiadomości na ln. Bo dlaczego miałoby mi jej brakować? Jeżeli oczekuje od pracodawcy kwoty X to razem z moimi oczekiwaniami przedstawiam argumenty dlaczego chce tyle zarabiać i dlaczego warto mi tyle zapłacić. Zdążały się firmy które mówiły sory ale nie możemy Ci tyle zapłacić, ale zdarzały się
  • Odpowiedz
@zakamuflowany_fetyszysta: A teraz pytanie, jak się zachować na rozmowie rekrutacyjnej w kwestii kasy. Załóżmy, że mamy dobre wykształcenie wyższe.

Jak jest z tym kluczowym momentem tj. pytaniem o kasę i targowaniem się?
Kiedyś było jakieś spotkanie z babami z HR i one sprawiały wrażenie, jakby te pieniądze, które oferuje firma, były bardzo dobre, nazwa firmy wartością dodaną i raczej by to przyjąć w ciemno bez targowania xDD
Rekruter powie 2500 na
  • Odpowiedz