Wpis z mikrobloga

@acctim: po prostu wydaje mi się, że przy pracy wiążącej się z nauczaniem jest nieco inna specyfika ( w szczególności z dziećmi czy młodzieżą ) i moim zdaniem ważniejsze jest zrozumienie, ale rzeczywiście w przypadku kiedy byłby to egzamin końcowy wysyłany do komisji okręgowych to cześć z komentujących miałaby racje. W pierwszej kolejności trzeba sobie zdawać sprawę dlaczego w ogóle te kodowanie A,B,C się pojawiło, a przecież tylko dlatego, że
  • Odpowiedz
@Spizgany_Dalajlama z zewnątrz to wygląda rzeczywiście na nadgorliwosc. Ale jestem pewien że to część przygotowan do jakiegoś testu, pewnie gimnazjalnego, i jestem również pewien, że nauczyciel miliard razy powtarzał żeby zwracać na to uwagę.
To będzie dobra nauczka dla gowniaka, będzie na to zwracał uwagę.
  • Odpowiedz
@ewolucja_myszowatych: super, niech nauczycielka, w ramach protestu przed skrajnie nieintuicyjnym i głupim kodowaniem egzaminu ósmoklasisty, nie uczy i nie pokazuje, jak w prosty sposób dzieciak może stracić punkty.

Autorem zadania jest CKE. Zadanie jest z arkusza próbnego egzaminu a w szkołach pisze się go nie po to, żeby uczniów przetestować, tylko żeby nie wpadli w stupor, jak w kwietniu zobaczą zadania, jakich się w szkole na co dzień nie robi.
  • Odpowiedz
@vieniasn: @wpiotr2221: p---------e. Najpierw jest "uzupełnij zdania", a przecież nie uzupełnisz ich literami, a za chwilę jest dwuznacznie opisane, bo nie wiadomo w sumie czy ma widać litery, czy wyrazy. Gdzie to widzicie dokładnie?
  • Odpowiedz
@krystal_Tri_tapik: samo kodowanie egzaminu nie jest głupie ale poprawna odpowiedź powinna być uznana bez względu czy uczeń zakodował czy nie. Jeśli jest 0 pkt za samo tylko kodowanie to tak, jest to głupie i nieintuicyjne. Tym bardziej że sama wrzuciłaś kartę na której jest wymagane poprawne zrozumienie ortografii co uczeń zrozumiał
  • Odpowiedz
@Neurohaox: nauczyciele to sraja we wlasne gniazdo, oni skoncza jak kierowcy ktorzy w koncu nie beda potrzebni.
niby tak ale to jest jak z matura ktora kiedys nazywali egzaminem dojrzalosci... jakby dojrzalosc mozna bylo ocenic za pomoca a,b,c.

oczywiscie ze latwiej ale dzieci jest coraz mniej no to co oni p------a ze maja coraz wiecej pracy xD

no na tyle maja racje ze nauczyciel dzban ktory jest niby czlowiekiem zachowal sie jak komputer xD rownie dobrze mozna by rozdac 20 tabletow i niech wypelnia test a potem odpowiedzi z serwera i oceny w ciagu
  • Odpowiedz
@ewolucja_myszowatych: jeszcze raz, i powolutku.

JEŚLI uczeń dostał za ten test ocenę (a najprawdopodobniej nie dostał żadnej), to masz rację. Należy uznać odpowiedź.

JEŚLI natomiast zadanie jest tylko na punkty, bez związku z ocenianiem, to bardzo dobrze, że zostało ocenione tak, jak zrobiłaby to maszyna CKE. Bo zadań zamkniętych nie ocenia człowiek, robi to komputer z czytnikiem kart i ten piętnastolatek musi mieć tego świadomość, że jak nie zakoduje, to
  • Odpowiedz
@acctim: zakładam że wszyscy którzy się tu wypowiadali za takim działaniem, mają na myśli to, że działa w interesie ucznia, bo w przypadku egzaminu który będzie wysłany później do komisji okręgowych korekta nie będzie możliwa, ale tak jak pisałem po prostu takie sprawy powinny przynajmniej na poziomie egzaminów wewnątrzszkolnych omawiane indywidualnie. Nie trzeba się denerwować ;)
  • Odpowiedz
@Spizgany_Dalajlama: k---a mać. J----e szkoły. Jeśli będe wychowywał dziecko w tym kraju to będe mieszał nauczycielki z gównem za każdym razem gdy mnie wezwą za to że będzie uprzednio robić to moje dziecko. Szkoda strzępić ryja. Oczywiście pewnie jeszcze jedyneczka z WOSu za odpowiedź na pytanie "Dlaczego UE jest dobra" - nie jest. Question everything.
  • Odpowiedz
@Spizgany_Dalajlama:
1.Przeglądam wykop od 3 lat codziennie, ale ten wpis mnie sprowokował i utworzyłem specjalnie konto. Nie wiem czy większość tutaj trolluje czy ludzie tępi jak but udaję mądrych. Oczywiście 100% racje ma Dalajlama. Ze zdania: "Wpisz w wyznaczone miejsce A lub B., A. każe B. karze" nie jesteśmy wstanie wyciągnąć wniosku, że chodzi konkretnie o wpisanie liter. To jest po prostu niemożliwe. Chyba żeby było zapisanie "A" lub "B".
  • Odpowiedz
@krystal_Tri_tapik: nawet jakby to zadanie było na cukierki to w arkuszu kryterium oceny to ortografia. Dostał za to zero cukierków a powinien 3, jeśli testy sprawdza maszyna to niech CKE sama to przepisuje to ręcznie skoro mają system z czasów piasta kołodzieja a nie obarczają tym dzieciaka który jest oceniany za ortografię
  • Odpowiedz