Wpis z mikrobloga

@Spizgany_Dalajlama: Miałem taką nauczycielkę z historii. W zadaniu było np. "podkreśl prawidłową odpowiedź". Jeśli ktoś wziął ją w kółko, postawił obok plusika itp. to nawet jeśli odpowiedź była dobra to dawała 0 pkt. Ba, potrafiła taki dopisek dać w losowych kilku podpunktach, bo w "głównej" treści pytania było "jeśli nie jest wskazane inaczej wszystkie odpowiedzi zaznacz kółkiem" xD

Po 2 sprawdzianach i awanturach problem przestał istnieć, a ja do dzisiaj
  • Odpowiedz
@Spizgany_Dalajlama: U------e 3ch punktow moze i jest przesadą. Nie zmienia to faktu ze nauczyciel wylapal problem u dziecka (brak czytania ze zrozumieniem lub dokladnego czytania polecenia). Wytlumacz dziecku co zrobilo zle bo to cenna lekcja.

Przykladowo: Kiedys mielismy cwiczenie w szkole. Bylo 18 punktow do wykonania. 18 punkt to bylo nastepujace polecenie "Nie wykonuj punktow od 1-17" lub cos w tym stylu. Mi to osobiscie otworzylo wtedy oczy na problem dokladnego czytania CALEGO zadania przed zabraniem sie do pracy.

Mozna sie spierac czy nauczycielka nie mogla tego lepiej ogarnac. Np. jezeli to pierwszy raz, to zawolac do siebie , wytlumaczyc problem i nie ucinac punktow. Dobrym rozwiazaniem mogloby byc tez u------e jedynie polowy punktow z notka tlumaczącą błędy
  • Odpowiedz
Uparliście się na brak czytania ze zrozumieniem, a to nie było to, tylko stres i pośpiech. Dziecko dobrze zrozumiało treść, bo dobre podało odpowiedzi, tylko semantycznie źle je zapisało. Tego test nie dotyczył.
  • Odpowiedz
@Spizgany_Dalajlama: trzeba mieć nieźle zryty beret żeby s--------ć takie zadanie. a taki idiota jak ty jeszcze próbuje tu tym pseudomądrym gadaniem udowodnic jakies zmienne czy coś. jest napisane wpisz a albo b i koniec k---a kropka. sam bym dał 0 dla debila, który czytać nie umie.
  • Odpowiedz
Eh elita internetu.

Kiedyś wrzucano tu odwrotny przypadek i krzyczeliście to samo. Szkoda strzępić ryja

Najbardziej bawi mnie ta część która mówi że takie testy nauczyły ich czytać ze zrozumieniem. Jasne, a mnie szkoła nauczyła że c---a, nauczyciel oceni tak jak będzie mu się podobało

Egzaminy to inna bajka, bo tam są karty do kodowania odpowiedzi.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@Spizgany_Dalajlama wg mnie powinno byc: wpisz "a" albo "b" w poleceniu


@dafto: DOKŁADNIE! Wtedy faktycznie wpisałby źle.
A tymczasem w poleceniu mamy: wpisz A lub B. A to każe w znaczeniu kazać, a B to karze w znaczeniu karać.

To jest test z języka polskiego. Też bym użył języka polskiego
  • Odpowiedz
@Spizgany_Dalajlama: Dobra, a teraz na poważnie.
Już niedługo Twoje dziecko będzie uczyło się logarytmów, funkcji, trygonometrii. Jak na sprawdzianie pomyli się w mnożeniu/dodawaniu/odejmowaniu/dzieleniu, to też będziesz wrzucać do internetu, bo sprawdzian dotyczył obliczenia przekątnej graniastosłupa a dziecko pomyliło się w mnożeniu?
Pomyśl trochę Ty, dziecko niech wyciągnie wnioski na przyszłość. I przede wszystkim uświadom mu, że szkoła to nie jest najważniejsza rzecz na świecie, a Ty za każde potknięcie nie
  • Odpowiedz
Dziecko się stara, przygotowuje, a przychodzi taka menda i ocenia jakby jakby jej cyrkiel wystawał od nadmiernej poprawności nie wiadomo sk


@Spizgany_Dalajlama: Na studiach profesorka nam zmarnowała godzinę, żeby ponarzekać, kto większości z nas dał matury, ponieważ totalnie olewamy polecenia "wymień", "opisz", "scharakteryzuj", "wypisz"... etc. Pod każdym poleceniem jest lanie wody, p---------e, a nuż się coś trafi, a trafia to jedynie ją - szlag i wstawia dwóje. To taki drobny
  • Odpowiedz
@Spizgany_Dalajlama
1. Masz rację że takie ocenianie zabija chęć do nauki i szkoły
2. Prawdopodobnie masz rację że nauczycielka jest tępą dzidą
3. Niestety, Twój (lub nie Twój) gowniak mówi nauczyć się że w takich testach nie można być zbyt kreatywnym i trafić w klucz. Ostatnio syn mojego kierownika (lvl 9) miał zadanie "Ułóż pytania do zdań" i zdanie brzmiało "Jaś idzie z Małgosią". Ułożył więc pytanie "Dokąd idą?". Poprawnym rozwiązaniem
  • Odpowiedz
  • 8
@Spizgany_Dalajlama jeżeli jest to test próbny do jakiegoś egzaminu to zdecydowanie lepiej, że uczeń został oceniony na 0 punktów, ponieważ lepiej mu to wskaże błąd i być może uchroni przed podobnym na egzaminie właściwym. Na tym polega nauka! Test próbny jest również nauką rozwiązywania danego testu. Stres nie ma tu nic do rzeczy. Stres będzie na egzaminie właściwym, maturze, sesji czy rozmowie o pracę. Jak sobie z nim nie radzimy to
  • Odpowiedz
@Spizgany_Dalajlama: szkoła uczy toczenia kulki z gówna bez pytania o sens tego. To jest chore że dziś do robota google możesz mówić już ludzkim językiem a w szkołach/urzędach/sądzie musisz pisać jak do robota z lat '60, zamiast uprościć wszystko żeby mózg mógł zająć się kreatywnymi rzeczami to debile uczą wypełniać rubryki bezwartościowym chłamem. To samo z wnioskami unijnymi, dotacjami z UM - masz najlepszy projekt ale uwalą bo im jeden
  • Odpowiedz