Wpis z mikrobloga

@69guziec: U nas tradycyjnie robi się na święta kutię.
A czasami jeszcze robimy południowoamerykańskie ceviche. Surowa ryba w sosie z limonek, bardzo smaczne.

Oprócz tego standardowo, ryby w galaretach, barszcz itp. Zawsze organizujemy ogólnorodzinną imprezę z babciami i dziadkami i każdy także daje jakąś potrawę od siebie.

Następnym razem zapytaj się, czy żywa czy sztuczna choinka. U nas zawsze żywa.
  • Odpowiedz
@69guziec: Rzadko spotykana tradycja, ale dla mnie to jest cały smak i esencja Wigilii (ciekawe dlaczego? ( ͡° ͜ʖ ͡°)) - czosnek z solą i chlebem, im ostrzejszy tym lepszy. Poza tym uwielbiam gotowany groch i do tego sos z prawdziwków. No a na deser to jak wyżej, kutia wygrywa.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@69guziec: Barszczyk z uszkami stawiam na pierwszym miejscu( ͡° ͜ʖ ͡°) Do tego kutia. Mimo że znam wiele smaczniejszych deserów to z uwagi na to, że kutię robimy tylko na Wigilię zawiera dla mnie ten pierwiastek "magii świąt" i zawsze czekam na ten deser.
  • Odpowiedz
@69guziec: ależ mi narobiłeś smaka tym zdjęciem! :D U mnie wygrywa barszcz z uszkami <3 pierogi z kapuchą i grzybami, ziemniaki pieczone w piekarniku z grzybami, półksiężyce drożdżowe z makiem i oczywiście placki ze śledziem, które robi tylko i wyłącznie moja wspaniała babuszka :)

Poczułam zapach świąt ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@69guziec: a ja mam barszcz biały z uszkami <3 ale nie żurek, tylko barszcz na zakwasie i na wywarze z grzybów i do tego uszka z grzybami, najlepsze na świecie ( ʖ̯)
  • Odpowiedz