Wpis z mikrobloga

@nix0neM:
Masz szansę wyżebrać jedno opakowanie u rodzinnego o ile jeszcze załapiesz się na wizytę (mi się udało w identycznej sytuacji). Z drugiej strony jak pójdziesz jutro rano to też się nic nie stanie jak jeden dzień opuścisz. Przy okazji, zauważyłeś może po wenlafaksynie mega pocenie się? Ja właśnie przez to musiałem zmienić na inny specyfik, bo wyglądałem jakby kto na mnie wiadro wody wylał.
@farmaceut wiem, tamten tag obserwuje jedna osoba :D Właśnie wróciłem z apteki, ale nie mogą ze względu na procedury, kontrole i takie tam. Trudno. Jutro się zapiszę do rodzinnego w przychodni, bo teraz zamknięta ( @Lipathor )

@wypokk Jak ktoś się pyta dlaczego biorę psychotropy to odpowiadam, że miałem problemy psychiczne bo w jednym momencie "sufit spadł mi na łeb", ale to temat na książkę, tak czy inaczej nie usprawiedliwiam się nigdy
@nix0neM: zasadniczo to pitolą xD bo jesli to jest apteka, do ktorej od jakiegos czasu chodzisz i pamietaja, ze zawsze bierzesz ten sam lek to mogliby spokojnie Ci wydac... ewentualnie na recepte farmaceutyczna, jesli nie zebys doniosl potem... twoj osobisty lekarz rodinny, moze pomoc - jezeli wie o tym, ze bierzesz... w przeciwnym razeiw rowniez moze uparcie odmawiac wypisania
@nix0neM @farmaceut niestety recepty farmaceutyczne wypisuje się gdy następuje zagrożenie życia, a poza tym psychotropowych i tak nie wystawiają na to. Ale za to każdy inny lekarz może, pójdź, udowodnij że się leczysz i że to bierzesz i jedno opakowanie dostaniesz. Weź puste opakowania jak masz, czy coś. Albo jakiś dowód, że tak chodzisz do lekarza.
@deeznuts: Od kiedy antydepresanty zaliczają się do IV-P albo III-P? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wg Dolnoslaskiej Izby recepta farmaceutyczna moze dotyczyc takze leku, w ktorego przypadku omieniecie dawki moze spowodowac szkode zdrowia. A leki antydepresyjne sa takimi, wiec u nas wydaja na doniesienie recepty/recepte farmacuetycza jesli pacjent jakos poswiadczy, ze stosuje lek juz od pewnego czasu.
Opcja lekarza najprostsza, ale tez musi go przekonac, zeby mu wypisal.
@deeznuts: to co jest w wykazie leków psychotropowych...? przecież w aptece robi się co miesiąc ewidencję psychotropow... to nie sprawdzasz tam SSRI/SNRI/NRI... one nawet nie sa przechowywane w sejfie (a tam sa wszystkie P) :S
@deeznuts SS/NRI można ćpać, ponieważ mają efekt uboczny - pobudzenie przez pierwsze dni zażywania i to tylko na tej zasadzie, noo chyba że jesteś/masz kolegę chemika ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@nix0neM: dobra, byłem u lekarza rodzinnego, pokazałem mu listek po efectinie, dostałem receptę, obszedłem trzy apteki i dostałem zamiennik w ostatniej "Symfaxin ER 75"
Dziękuję :)