Wpis z mikrobloga

@Lrrr: mają co najmniej magistra - czyli wykształcenie wyższe, a zarabiają w większości mniej od kasjerek w lidlach po gimnazjum. nie licząc dupowłazów co merdają ogonkiem u dyrekcji
  • Odpowiedz
@adgebworthy: ach w tym kontekście, no to zgoda. Myślę nawet że z racji że uczą młodzież powinni lepiej zarabiać. Bo jak sobie przypomnę te smutne #!$%@? które wychodziły z założenia że to uczniowie są dla niej to mi sie odechciewa. A wiadomo że nie ma lepszej motywacji do pracy jak kasa.
  • Odpowiedz
podobnie Makbet


@Lrrr: Nie wiem czy to jest ironia, czy nie, ale Makbet to jest jedna z najbardziej fascynujących lektur w historii światowej literatury. I to zarówno pod względem treści jak i formy przekazu.

Osobiście uważam całą martyrologie polską, Konradów, Lalki czy Bezdomnych, za szajs. Zbrodnia i Kara to dobra książka, ale niezbyt przystępna.

Ale jak ktoś stawia na równi beznadziejne lektury z polskiego kanonu licbazy i Makbeta, to od
  • Odpowiedz
  • 0
@juzwos nie przeczytałem w liceum ani jednej lektury. Ani jednego streszczenia. Z matury z polskiego miałem 70% pisząc pracę na podstawie fragmentu lektury której nie widziałem nigdy na oczy ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Hatespinner: ciężko sie czytało, te wszystkie didaskalia stąd uraz. No i sama fabuła jakoś mnie nie porwała.

Ale jak ktoś stawia na równi beznadziejne lektury z polskiego kanonu licbazy i Makbeta, to od razu śmierdzi mi człowiekiem, który nie zna się na książkach, bo to tak jak stawiać na równi "Seksmisję" z "Odyseją kosmiczną".


No cóż, Lalka jest uważana ża jedno z lepszych polskich dzieł a za takich nudnych Chłopów
  • Odpowiedz
Najgorzej ze szkoły wspominam ciągnące się w nieskończoność opisy w Tajfunie i całe Syzyfowe Prace, które idealnie wpasowały się tytułem.

Za to z ciekawych mógłbym wymienić Faraona i Ferdydurke, które zabawnie wygląda jako jeden z elementów upupiania młodzieży i tłuczenia im do głów, że "Gombrowicz wielkim pisarzem był" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Lalka jest uważana ża jedno z lepszych polskich dzieł a za takich nudnych Chłopów Reymont dostał nobla.


@Lrrr: Ale jest różnica pomiędzy książkami ważnymi dla historii Polski, ale technicznie przeciętnymi i z fabułą nudną jak flaki z olejem dla obcokrajowca a książkami, które wywierały wpływ na literaturę na świecie. I dlatego w jakimkolwiek rankingu TOP książek na świecie znajdziesz Makbeta, Hamleta, Fausta, Ulissessa, a nie znajdziesz Dziadów.
  • Odpowiedz
Nie dogodzisz

Czytają za mało źle

Za dużo źle

A już licbaza to ma teraz drogę przez mękę


@juzwos: Czytanie lektur to droga przez mękę. Znam osobę która czyta kilkadziesiąt książek rocznie a lektur wcale bo jak to stwierdziła, tego się nie da czytać. Wybaczcie, ale ja sam unikałem lektur jak ognia bo po prostu język staropolski mnie męczy.
  • Odpowiedz
  • 1
@SirFenshi wszystko wina jednoliteto scentralizowanego programu nauczania narzucanego przez MEN każdemu. dlaczego rząd tak bardzo chce narzucać zakres nauczania każdemu dziecku w tym kraju? niby trudno powiedzieć, ale jednak łatwo
  • Odpowiedz
@Hatespinner:

Fausta


co do Goethego, dziwne że katuje sie licealistów Cierpieniami młodego Wertera a nie przerabiają Fausta (chyba na rozszerzeniu jest).

Masz rację, ale to że coś jest w TOP w rankingach nie znaczy że też będzie TOP w moim osobistym. To jest bardzo ważne dzieło, ale dla mnie kompletnie nie strawne.
  • Odpowiedz
@Klepajro: podstawa tygodniowa to było ok 32h w szkole, plus do tego zajęcia dodatkowe: przygotowanie do matury z biologii (2h), do matury z chemii (2h), zajęcia projektowe z chemii (bo szkoły dostawały dofinansowanie z UE do zajęć pozalekcyjnych, więc mieliśmy dodatkowe, 2h), plus jeszcze raz w tygodniu na godzinę spotykaliśmy się na przygotowanie do konkursu chemicznego. Jeżeli codziennie siedziałem po 7-8h w szkole i jeszcze dodatkowe zajęcia miałem, to na
  • Odpowiedz
@juzwos: O #!$%@?, 7 książek w porywach?? Na 10 miesięcy?? Toż to chyba wyjdzie, że dziennie trzeba ze trzy strony przeczytać - KTO BY DAŁ RADĘ??

Pokolenie debili rośnie, a jeszcze całkiem sporo ludzi przyklaskuje, bo podobno klasyki literatury się zdezaktualizowały i w ogóle są nieciekawe xD
  • Odpowiedz