Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy zarobki w Polsce B faktycznie sa bardzo niskie i ciezko znalezc #prace za te minimalne 12zl na godzine ? Poznalem dziewczyne w Warszawie na #tinder . Skonczylismy tzw.gowno #studia czyli #psychologia a ja #politologia. Nie mamy pracy w zawodzie, zarabiamy na przezycie, nawet sobie niczego nie odmawiamy, ale na kumno mieszkania i zalozenie rodzine w #warszawa nie starczy, nie co nawet marzyc o kredycie.
Moja #rozowypasek ma na #podkarpacie duzy dom gdzie mieszkaja jej rodzice, a poza tym od kilku lat stoi pusty drugi dom ktory jej ojciec wybudowal bo jest jedynaczka. Ojciec juz nie ma firmy, jest razem z matka na emeryturze.

#pytanie : Wyprowadzic sie do Polski B ? Na wies. Do najblizszego duzego miasta 60km. Do malego miasteczka 15tys. 30km. Tam podobno rozowa ma szanse na prace w zawodzie jako pedagog szkolny... po znajomosci. A ja ? Tego sie boje... pewnie praca na czarno na budowie ponizej mimalnej u #januszebiznesu

#przegryw #pracbaza #bieda #zwiazki #polska #wies #samotnosc #podrywajzwykopem #slub

wolam: @PomidorovaLova: wolam bo nie balas sie przeprowadzic do stanow @aardwolf: bo podrozowal po swiecie @wyjzprz2: bo przeprowadzil sie do duzego miasta ale dlugo zyl w malym miasteczku i zna te klimaty januszy @mazx: bo mieszka w polsce b

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Czy zarobki w Polsce B faktycznie s...

źródło: comment_ufMSiSnm4fDseqBQlaeRPqVvqRqPAIlP.jpg

Pobierz
  • 37
Jest kilka SSE na podkarpaciu, tam płacą nawet nieźle


@J-Roc: Nie, nie płacą nieźle. W większości to obozy pracy gdzie nawet z doświadczeniem czasem ciężko dostać coś ponad minimalną. Chyba że masz wąską poszukiwaną specjalizację związaną z przemysłem, ale OP jest po humanie.
W mojej pierwszej pracy po studiach w 2009 r. zarabiałem minimalną, czyli 1276 zł brutto (to było chyba około 950 zł netto).

W ostatniej gównorobocie w 2015 r. zarabiałem około 1500 zł netto, ale z nadgodzinami dobijałem nawet do 1900 zł netto.

Od 2016 r. pracuję w korpo. Na początku zarabiałem 2500 zł netto. Po roku dostałem podwyżkę do 3000 zł netto.

O swoich wydatkach pisałem w dwóch wpisach: maj 2017,
PotężnyPrzegryw: @aardwolf: Z tego co mowisz to masz problem psychiczny. Nie odbieraj tego zle. Nie chce cie obrazic, absolutnie. Moze jednak specjalista by pomogl jednak ? Tak mysle. Ja mialem problem tego typu ze nie umialem rozmawiac o niczym tak jak to ludzie maja w zwyczaju i pani psycholog mi pomogla w ciagu 20 wizyt. Rozpisala schemat budowania rozmowy o niczym. To jest tzw. small talk. Mozna sie tego nauczyc,
TroskliwaBaba: @aardwolf: To w gruncie rzeczy ciekawe, ze jestes wyksztalcony, z kasa, ale mimo wszystko masz taka niespotykana ceche: nie umiesz powiedziec nawet jednego zdania tak samemu, zeby zainicjowac poznanie kolegi, kolezanki czy juz dalej idac partnerki. Mysle ze mozesz to wycwiczyc mimo wszystko na terapi z psychologiem lub trenerem interpersonalnym.

Zaakceptował: sokytsinolop}
ŻarliwaSamica: @aardwolf: powinienes przelamywac te swoje opory. Krok po kroku. Np. postanowic ze co wekend idziesz na impreze. Nie wazne co tam bedziesz robil, ale siedz z 3 godziny w popularnym klubie. Po kilkunastu takich wyjsciach postanowisz sobie ze powiesz do jednek kobiety: "czesc, jestem xyz. Czesto tu przychodzisz?" Po kilkunastu probach inne rzeczy. Jest cos takiego w sieci. Taki schemat. Nazywa sie Demonic Concidence. Poczytaj artykuly.

Zaakceptował: sokytsinolop}