Wpis z mikrobloga

tl;dr jak mój syn jest dyskryminowany w szkole z powodu nieuczęszczania na religię

Świeża historia z przed chwili. Ale od początku. Mój syn ma teraz nowy plan lekcji, gdzie religię włożono mu pomiędzy inne zajęcia. Dziś miał pierwszą lekcję odwołaną, a drugą była właśnie religia, na którą oczywiście nie poszedł. Młodszy wrócił godzinę temu do domu i mi mówi
- nie miałem też WFu i matematyki
- dlaczego - pytam
- no bo klasa poszła do Centrum Kultury na film (nie katolicki, jakiś edukacyjny z programu nauczania)
- a Ty dlaczego nie poszedłeś
- no bo dowiedzieli się o tym na religii na której mnie nie było i gdy przyszedłem już poszli z siostrą katechetką

Telefon do wychowawczyni już wykonałem, na wtorek mam spotkanie w sprawie dyskryminowania i pomijania mojego syna w procesie edukacji, oraz doprowadzania do jego alienacji na tle reszty klasy. Pismo do Kuratorium (w którym opiszę więcej podobnych sytuacji) wyślę w poniedziałek i dam jej kopię na spotkaniu. Prawdopodobnie przeniosę syna do innej klasy lub nawet szkoły. Co ma raczej mało wspólnego z religią, a z wyjątkowo niskim poziomem jego klasy, jest tam najlepszym uczniem, a siedzę z nim codziennie powtarzając materiał, pomagając w zadaniach domowych itd i wiem, że geniusz z niego nie będzie raczej, typ średniaka imo.

#bekazkatoli #zalesie #dzieci #edukacja #podbaza #bekaznauczycieli
  • 92
  • Odpowiedz
  • 0
@lakukaracza_: na religię nie chodzi, ale z katechetką miał iść na film? xD


@Reiter A jaki katecheta bedzie opiekunem klasy na wycieczce to nie pojedzie na wycieczkę? Film nie był związany z lekcja religii, odbywał się na 2 pozostałych lekcjach. Gdyby film odbywał się tylko na 45 min lekcji religii, nie kolidujac z innymi lekcjami to by nie było problemu. To było po prostu klasowe wyjście, a niż lekcja
  • Odpowiedz
Dziwię się że żaden kolega z klasy do niego nie zadzwonił czy smsował z informacja że idą.


@Czesterek: Jakoś się nie dziwię... czytając ojca( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: no i w imię swoich ideałów doprowadzasz do alienacji dziecka skoro jest jedynym niechodzacym na religię. Nie wpadłeś na to, żeby jednak trochę olać temat i pozwolić mu chodzić z innymi? Krzywda mu się nie stanie a nie będzie dla innych (jak sam zaznaczasz niezbyt lotnych intelektualnie) dzieciaków odmieńcem. Sam nie brałem ślubu kościelnego i dziecka pewnie szybko nie ochrzczę ale jako że będzie chodził na 90% do wiejskiej
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KochanekAdmina:

Gnije z wykopków którzy plują na ojca który chce uchronić swoje dziecko przed systemowym wmawianiu mu że jest winny śmierci jakiegoś żyda 2000 lat temu, wbijając mu głębokie poczucie winy karząc powtarzać że to jego bardzo wielka wina tylko po to, aby korporacja która zafundowała mu tą traumę mogła wysysać z niego kasę w ramach "leczenia" tj. wpajaniu mu że pójdzie do jakiegoś tam nieba jak odpowiednio posmaruje księdzowi
  • Odpowiedz