Wpis z mikrobloga

tl;dr jak mój syn jest dyskryminowany w szkole z powodu nieuczęszczania na religię

Świeża historia z przed chwili. Ale od początku. Mój syn ma teraz nowy plan lekcji, gdzie religię włożono mu pomiędzy inne zajęcia. Dziś miał pierwszą lekcję odwołaną, a drugą była właśnie religia, na którą oczywiście nie poszedł. Młodszy wrócił godzinę temu do domu i mi mówi
- nie miałem też WFu i matematyki
- dlaczego - pytam
- no bo klasa poszła do Centrum Kultury na film (nie katolicki, jakiś edukacyjny z programu nauczania)
- a Ty dlaczego nie poszedłeś
- no bo dowiedzieli się o tym na religii na której mnie nie było i gdy przyszedłem już poszli z siostrą katechetką

Telefon do wychowawczyni już wykonałem, na wtorek mam spotkanie w sprawie dyskryminowania i pomijania mojego syna w procesie edukacji, oraz doprowadzania do jego alienacji na tle reszty klasy. Pismo do Kuratorium (w którym opiszę więcej podobnych sytuacji) wyślę w poniedziałek i dam jej kopię na spotkaniu. Prawdopodobnie przeniosę syna do innej klasy lub nawet szkoły. Co ma raczej mało wspólnego z religią, a z wyjątkowo niskim poziomem jego klasy, jest tam najlepszym uczniem, a siedzę z nim codziennie powtarzając materiał, pomagając w zadaniach domowych itd i wiem, że geniusz z niego nie będzie raczej, typ średniaka imo.

#bekazkatoli #zalesie #dzieci #edukacja #podbaza #bekaznauczycieli
  • 92
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: to jest ta p0lska edukacja. U mojego kuzyna który się uczy na zachodzie wszystkie nieobecności są od razu konsultowane z rodzicami, kontakt wychowawca-rodzic jest praktycznie ciągły bo chodzi o jak najlepszą edukację obywatela. A w P0lsce nauczycielki tylko myślą jak udupić ucznia i się na nim wyżyć. Zaorać ten system najlepiej
  • Odpowiedz
Moim zdaniem ktoś nawalil i zwyczajnie zapomniał o Twoim dziecku. Nie widzę tu powodów do robienia gównoburzy na tle dyskryminacji. Oczywiście ktoś powinien za to ponieść konsekwencje, że nie cała klasa poszła na film (co z listą obecności z dziennika?!).
  • Odpowiedz
  • 50
Uuuu dyskryminacja xd
Jakby tą lekcją zamiast religi był wf a twój syn byłby chory i nie chodziłby na wf to byloby tak samo, bo to poprostu slaba organizacja/komunikacja. Ale wkrecaj sobie dalej, że jesteś uciskany przez katoliban itp. XDD
  • Odpowiedz
  • 9
@lakukaracza_: Ale ten mały ma przewalone już na starcie.

Mieć starego chorego psychicznie, do tego wojownika internetowego na wykopie...
Po co tacy ludzie jak ty się rozmnażają?

Jego ojciec nawet gdyby miał minimum rigczu to i tak byłoby to więcej niż całe #4konserwy razem wzięte, co widać w niektórych komentarzach powyżej. A raczej nie ma minimum.
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: co mówią pedagodzy w temacie sciemniania dzieciom o Mikołaju wróżkach itd
Mówienie prawdy pewnie odbiera część dzieciństwa. Ale czy to na przykład powinno nakłaniać rodziców do opowiadania wymyślonych historii że niby kiedy tata polował na krokodyle i walczył z dinozaurami?
  • Odpowiedz
@vantropf: Pedagogika to tak nieścisła nauka jak psychologia, no chyba że mówimy o czystym behawioryzmie. Jest tyle torii co do wychowywania dzieci i co do nauczania, że możesz robić jak to chcesz i teorie do tego znajdziesz.

Jeżeli pytasz o moje zdanie to jestem zawsze za jasnym oddzielaniem rzeczywistości od wymysłów bo dziecko ma mocno zachwianą koncepcje pojmowania tych pojęć. Ale ja jestem racjonalistą więc wiadomo że tak uważam.
  • Odpowiedz