Wpis z mikrobloga

tl;dr jak mój syn jest dyskryminowany w szkole z powodu nieuczęszczania na religię

Świeża historia z przed chwili. Ale od początku. Mój syn ma teraz nowy plan lekcji, gdzie religię włożono mu pomiędzy inne zajęcia. Dziś miał pierwszą lekcję odwołaną, a drugą była właśnie religia, na którą oczywiście nie poszedł. Młodszy wrócił godzinę temu do domu i mi mówi
- nie miałem też WFu i matematyki
- dlaczego - pytam
- no bo klasa poszła do Centrum Kultury na film (nie katolicki, jakiś edukacyjny z programu nauczania)
- a Ty dlaczego nie poszedłeś
- no bo dowiedzieli się o tym na religii na której mnie nie było i gdy przyszedłem już poszli z siostrą katechetką

Telefon do wychowawczyni już wykonałem, na wtorek mam spotkanie w sprawie dyskryminowania i pomijania mojego syna w procesie edukacji, oraz doprowadzania do jego alienacji na tle reszty klasy. Pismo do Kuratorium (w którym opiszę więcej podobnych sytuacji) wyślę w poniedziałek i dam jej kopię na spotkaniu. Prawdopodobnie przeniosę syna do innej klasy lub nawet szkoły. Co ma raczej mało wspólnego z religią, a z wyjątkowo niskim poziomem jego klasy, jest tam najlepszym uczniem, a siedzę z nim codziennie powtarzając materiał, pomagając w zadaniach domowych itd i wiem, że geniusz z niego nie będzie raczej, typ średniaka imo.

#bekazkatoli #zalesie #dzieci #edukacja #podbaza #bekaznauczycieli
  • 92
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: Słabo o Tobie świadczy, że dopiero film przeważył szalę xD Dobra edukacja jest ważna, rozwinięte państwa selekcjonują na lepszych i gorszych. I to jest dobre, a nie jak za mądry to #!$%@?, jak za głupi to spoooko, obniżymy poziom tak, że zdasz.
  • Odpowiedz
@lakukaracza_ masz rację, ale z przenoszeniem do innej klasy/szkoły to bym się zastanowił czy to dobra decyzja dla młodego. Może już ma kumpli i zintegrował się z klasą. Chyba że jest inaczej to wtedy działaj. Ogólnie to powodzenia i popieram działania
  • Odpowiedz
Specjalnie do żony dzwoniłem by mi to potwierdziła i że ślepy nie jestem.


@lakukaracza_: Znowu ona myśli za debila.
Od pamiętania o wszystkich są koledzy. Ciekawe dlaczego twój dzieciak ich nie ma?
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: U mnie w szkole wszystkie nagłe sprawy jak jakieś nagłe wyjście, zastępstwo czy odwołanie lekcji była informacja online na planie lekcji dzień przed późnym wieczorem lub tego samego dnia przed szkołą bardzo wcześnie rano a to było 10 lat temu..., dziś macie apki, notyfikacje, coś słabo ogarnięta szkoła. Co do religii to nikt prawie nie chodził bo była wcześnie rano albo na końcu, zresztą moja klasa spokojnie mogłaby mieć
  • Odpowiedz
@lakukaracza_
niechodzenie na religie niechodzeniem na religie. Popieram i sam bym nie chodził gdybym miał jeszcze raz iść do szkoły, ale nie pomyślałeś może, że takim buntowniczym nastawieniem robisz swojemu synowi pod górkę? Miał bonusowy dzień wolny, a Ty będziesz z tego kręcił aferę w walce o swoje przekonania. Przeniesiesz go do innej szkoły, a potem po kolejnym incydencie do innej i iak dalej? Moja mama była taką wojowniczką jak chodziłem
  • Odpowiedz
ak mój syn jest dyskryminowany w szkole z powodu nieuczęszczania na religię


@lakukaracza_: No tak... Ale tobie nie przeszkadza zrywanie ogłoszeń parafialnych dla osób których to interesuje i chwalenie się w tym w necie jakim to jest się dzbanem.

Sorry ale jak jescze na początku przyjemne się ciebie czytalo t teraz mocno ci #!$%@?ło i stałeś się tak samo skrajny jak osoby z którymi walczysz.
  • Odpowiedz
Telefon do wychowawczyni już wykonałem, na wtorek mam spotkanie w sprawie dyskryminowania i pomijania mojego syna w procesie edukacji, oraz doprowadzania do jego alienacji na tle reszty klasy. Pismo do Kuratorium (w którym opiszę więcej podobnych sytuacji) wyślę w poniedziałek i dam jej kopię na spotkaniu. Prawdopodobnie przeniosę syna do innej klasy lub nawet szkoły. Co ma raczej mało wspólnego z religią, a z wyjątkowo niskim poziomem jego klasy, jest tam najlepszym
  • Odpowiedz
@Delus No i dobrze że w przeciwieństwie do większości polaczków nie wysyła gówniaka na religię jeżeli sam nie wierzy.

Gardzę wszystkimi polskimi śmieciamo co biorą śluby kościelne, chrzczą gówniaki itd. a twierdzą że są niewierzący, już gorszym podudziem nie da się być
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: już daj spokój, dziecko sie wyspało dłużej co na pewno mu dobrze zrobiło a ty teraz jedziesz i się pienisz. Odpuść, poważnie ci mówię, bo zachowujesz się jak madka. Jak ominie tą jedną lekcję matematyki czy czegośtam innego to nie będzie miał dużych zaległości, we wczesnej podstawówce to cały materiał się powtarza wolnymi krokami po kilka razy, także nic go nie ominie
  • Odpowiedz
  • 1
Dziwny zbieg okololicznosci człowiek który najbardziej hejtuje religię na całym wykopie miał taką dziwną sytuację z dzieckiem w szkole coś mi tu śmierdzi bujną wyobraźnią
  • Odpowiedz