Wpis z mikrobloga

Mój Dziadek nauczył mnie wielu rzeczy- czytać, wyciągać wnioski, pytać....a oprócz tego nauczył mnie, że każdy z tych 312 679 kilometrów kwadratowych tego kraju jest moim domem. Zachęcał mnie do podróży, do wyprowadzki za granicę, ale zawsze powtarzał, że co by się nie działo, jak będzie źle, Polska jest moją matką, moją ostoją i tu znajdę pomoc, gdy będzie niedobrze gdzieś w świecie. I wiecie co? Tak się czuję, nieważne w którym mieście w Polsce- czuję się jak w domu. Jestem dumna, że jestem Polką, kocham ludzi żyjących w naszym kraju, uwielbiam krajobrazy polskie, uśmiech, który każdego dnia wymieniam z innymi ludźmi na ulicy, naszą różnorodność, spontaniczność, gościnność. I bywa źle w kraju, może być jeszcze gorzej, ale pamiętajmy..."jeszcze Polska nie zginęła". Dlatego orzełek schowany na co dzień w kieszeni, przypinany jest dziś do płaszcza i z okazji okrągłych urodzin wolnej i niepodległej życzę matce mojej, Polsce, wszystkim ludziom i sobie...miłości, wolności, żebyśmy my, Polacy byli tak fajni jak jesteśmy, a kraj nasz tak piękny i zielony jak teraz. Chodźmy się dziś cieszyć z tego!

#oswiadczenie #polska #11listopada #niepodleglosc #patriotyzm
  • 72
kocham ludzi żyjących w naszym kraju, uwielbiam krajobrazy polskie, uśmiech, który każdego dnia wymieniam z innymi ludźmi na ulicy, naszą różnorodność, spontaniczność,


@klebsiella: Mnie się wydaje, że raczej wszyscy mają grobowe miny, mało spontaniczności, a jak się ktoś uśmiecha na ulicy to mają go za czubka. A różnorodność? Wszyscy tacy szarzy, #!$%@? w te same ciuchy z sieciówek. Brak indywidualności.
@MajaGraja @noitakto: @DzyndzaNyga: @BlaziuBlaz: @mtkc: @Azaajaszz: @wielki_wodzu_wioski: @mjxxx1: @CaleZycieZielony: @dewanderer: @hello_7: @drazekorsarz: @szpongiel: @loczyn: @Zielonka696969:
No i jak zawsze przybyły doborowe oddziały polactwa, żeby koniecznie przekazać tym, co są za weseli, żeby się tak, #!$%@?, nie cieszyli, bo nie ma z czego.
Ahh, wspaniała, polacka cebula pięknie wali z tych waszych komentarzy. No, ale to przecież inni są
@klebsiella: nie mieszkam w Polsce już dostępny trochę i cieszę się na każde odwiedziny, ale trochę przesadziłaś xd

uśmiech, który każdego dnia wymieniam z innymi ludźmi na ulicy


A tutaj to już w ogóle brzmi jak bait xdd
Gościnność? Chyba tylko dla swoich. A raczej 'przed swoimi' się pokazać. A używałam couchsurfingu w wielu krajach.

Skomentuje to tak:

"W normalnym, cywilizowanym kraju jak się popatrzysz na kogoś i będziesz się na
zwłaszcza w ZUSie, Straży Miejskiej, Policji, na SORze, o


@noitakto: Już nie przesadzaj. Jest wiele krajów gdzie te służby działają gorzej np. służba zdrowia w UK, płatności za drożse usługi medyczne mimo opłacanego ubezpieczenia- w większości krajów.
a ja nie cierpię tej patologii i sprzedanych karyn za 500zl za.ktore i tak każdy musi płacić. Nie cierpię rzadu, który woli pielęgnować menelstwo niż tworzyć przyszłość porządnym ludziom. W Polsce jak w lesie. Co nie znaczy że nie jestem uśmiechniętą i otwarta do innych osobą.


@MajaGraja: równie śmieszne jest ciepłe myślenie o rządzie który jedyne co robi to oferuje ci kredyt na 300k na całe życie żeby normalnie przetrwać. gówniana