Wpis z mikrobloga

Mój Dziadek nauczył mnie wielu rzeczy- czytać, wyciągać wnioski, pytać....a oprócz tego nauczył mnie, że każdy z tych 312 679 kilometrów kwadratowych tego kraju jest moim domem. Zachęcał mnie do podróży, do wyprowadzki za granicę, ale zawsze powtarzał, że co by się nie działo, jak będzie źle, Polska jest moją matką, moją ostoją i tu znajdę pomoc, gdy będzie niedobrze gdzieś w świecie. I wiecie co? Tak się czuję, nieważne w którym mieście w Polsce- czuję się jak w domu. Jestem dumna, że jestem Polką, kocham ludzi żyjących w naszym kraju, uwielbiam krajobrazy polskie, uśmiech, który każdego dnia wymieniam z innymi ludźmi na ulicy, naszą różnorodność, spontaniczność, gościnność. I bywa źle w kraju, może być jeszcze gorzej, ale pamiętajmy..."jeszcze Polska nie zginęła". Dlatego orzełek schowany na co dzień w kieszeni, przypinany jest dziś do płaszcza i z okazji okrągłych urodzin wolnej i niepodległej życzę matce mojej, Polsce, wszystkim ludziom i sobie...miłości, wolności, żebyśmy my, Polacy byli tak fajni jak jesteśmy, a kraj nasz tak piękny i zielony jak teraz. Chodźmy się dziś cieszyć z tego!

#oswiadczenie #polska #11listopada #niepodleglosc #patriotyzm
  • 72
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@klebsiella: a ja nie cierpię tej patologii i sprzedanych karyn za 500zl za.ktore i tak każdy musi płacić. Nie cierpię rzadu, który woli pielęgnować menelstwo niż tworzyć przyszłość porządnym ludziom. W Polsce jak w lesie. Co nie znaczy że nie jestem uśmiechniętą i otwarta do innych osobą.
  • Odpowiedz
@MajaGraja: Wiesz, mnie też bolą decyzje rządu, bo przez celowanie w moją grupę zawodową będę musiała chyba ten kraj opuścić. Boli mnie 500+, bolą mnie decyzje. Ale nie oceniam teraz rządu. Oceniam nas, Polaków.
  • Odpowiedz
@klebsiella ani Polacy nie są fajni, ani ten kraj nie cieszy się specjalna uroda. Nie dostrzegasz oczywistych mankamentów. Polska nie jest matką dla swoich obywateli tylko wredna machocha.
  • Odpowiedz
kocham ludzi żyjących w naszym kraju, uwielbiam krajobrazy polskie, uśmiech, który każdego dnia wymieniam z innymi ludźmi na ulicy, naszą różnorodność, spontaniczność,


@klebsiella: Mnie się wydaje, że raczej wszyscy mają grobowe miny, mało spontaniczności, a jak się ktoś uśmiecha na ulicy to mają go za czubka. A różnorodność? Wszyscy tacy szarzy, o------i w te same ciuchy z sieciówek. Brak indywidualności.
  • Odpowiedz
@Azaajaszz: nie osądzaj całego narodu przez pryzmat swoich rodziców i znajomych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@noitakto: oprócz SORu wszystkie wymienione przez Ciebie instytucje, a w szczególności Policja i sąsiedzi zawsze były pomocne, ale to może dlatego ze nie jestem mentalnym Sebkiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz