Wpis z mikrobloga

To jest jakaś padaka, żeby ciężko było kupić nowe auto z salonu z automatem który w XXI wieku powinien być standardem.
Minimalne kwoty od której się zaczynają opcję z automatem to 90k zł, nawet przy posranych cłach, vatach i kosztach transportu bardziej opłaca się sprowadzać auto z USA niż kupować w Polskim salonie.
A kogo to wina - oczywiście Januszy "tylko manual, ja muszę mieć kontrolę nad autem"

Ehhh, 3 świat.
#motoryzacja #auto #samochody
Pobierz loczyn - To jest jakaś padaka, żeby ciężko było kupić nowe auto z salonu z automatem ...
źródło: comment_pUR758iWiQE3QMeX0uZ8BjcBSrADVPZ4.jpg
  • 308
@loczyn Nas nadal koncerwy traktują jak gorszy rynek któremuś się wciska słabiej wyposażone auta. I tu nie chodzi o gust polaków. Bo nie powiesz mi, że Polacy nie lubią klimatyzacja gdzie w niektórych autach do niedawna to nie był standard.
Komisja Europejska powinna się temu przejrzeć tak jak przyjzala się różnemu składowi produktów.
@loczyn nie wiem czemu plujesz na Januszy jak to ogólnie europejski trend. Powód jest prosty - w Europie od zawsze jeździło się samochodami z silnikami o mniejszej pojemności niż w USA. Takie silniki nie były dostatecznie elastyczne żeby montować do nich zwykły, hydrokinetyczny automat, który dodatkowo pozbawia (słaby już silnik) dynamiki.
Chociaż dziwne, że teraz, kiedy mamy dynamiczniejsze samochody (m.in. ze względu na większą ilość jednostek uturbionych), nie widać tendencji do popularyzacji
Czyja to wina?


@DeadIy: No czyja xD? Niewymagających klientów.

guzik ci do tego kto jakiej używa skrzyni, masz jakieś kompleksy?


@Janusz_Hazardu: Januszerka głupimi zabobnami hamuje rozwój motoryzacji w Polsce, to mnie boli.

#!$%@? cie to obchodzi kto czym chce jeździć człowieku, może to wina januszy bo "tylko automat, wygoda, ekonomia, płynność jazdy".


@wscieklybyk: czyt wyzej

jak #!$%@? sie automat to jedyna diagnoza to wymiana na nowy, manual mozna serwisowac/naprawiac
Chociaż dziwne, że teraz, kiedy mamy dynamiczniejsze samochody (m.in. ze względu na większą ilość jednostek uturbionych), nie widać tendencji do popularyzacji automatów. Tym bardziej, że skrzynie automatyczne również poszły daleko do przodu i nie mulą auta.


@KokiX: mamy natomiast ZAJEBISTE DSG7, wkładane do 2018 roku we wszystkich silnikach 1.0-1.8 TSI w VAGu na suchych sprzęgłach które się jebią po 70k km ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nas nadal koncerwy traktują jak gorszy rynek któremuś się wciska słabiej wyposażone auta. I tu nie chodzi o gust polaków. Bo nie powiesz mi, że Polacy nie lubią klimatyzacja gdzie w niektórych autach do niedawna to nie był standard.

Komisja Europejska powinna się temu przejrzeć tak jak przyjzala się różnemu składowi produktów.


@Variv: W USA za 50k pln już wyjeżdżasz autem B z automatem, a u nas musisz dać 60 za
mamy natomiast ZAJEBISTE DSG7, wkładane do 2018 roku we wszystkich silnikach 1.0-1.8 TSI w VAGu na suchych sprzęgłach które się jebią po 70k km ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@damian_co_dalej: Paru mirków pisało, że lata z tym już 200 i 300k i śmiga jak ta lala.
co kraj to obyczaj, w Stanach większość samochodów ma manualna klimę czego ja totalnie nie rozumiem


@rdy: Manualna klima mnie tak nie boli jak manualna skrzynia. Klimę sobie lekko skręcę i starcza przeważnie na całą trasę, a skrzynią wachluje się co chwile.